Tom Cruise se připravuje na pokračování legendárního Top Gunu ve své roubence

Více fotografií k článku:
19 fotografií

Když jste slavný americký herec, můžete si dovolit opravdu hodně. Lidé si zařizuje domácnosti v různém stylu, obývák v japonském, kuchyň v řeckém... Tom Cruise na to šel od lesa a zařídil si své domy v různém stylu. V Coloradu má dřevěnou roubenku, která stála skoro šedesát milionů dolarů, v Beverly Hills dům plný antických prvků a tak dále.

Jako malý kluk nedobrovolně cestoval s rodiči po celých Státech, kvůli práci otce, který byl inženýr. Tom měl od malička dyslexii a časté měnění škol se na něm nepodepsalo úplně nejlépe i kvůli této nevýhodě. Vynikal však ve sportu a tak získal sportovní stipendium. Navzdory tomu, že špatně četl, se po ukončení střední školy rozhodnul, že chce být hercem a na slušně našlápnutou sportovní kariéru se vykašlal. Již v roce 1981 debutoval ve snímku Večerka, kde měl menší roli, podobný drobný úspěch zaznamenal ještě několikrát, než si ho všimli hollywoodští režiséři a obsadili ho do větších rolí ve filmech Legenda a Správný podnik. Ten pravý průlom však přišel až s filmem Top Gun, následovaný filmy Rain Man, Barva peněz a Narozen 4. července. Úspěch se od té chvíle už nepustil.  

Tom Cruise patří mezi hitmakery filmového světa a doma se mu hřeje hned několik cen, ačkoli na Oscara stále čeká. Milovníky akčních filmů zaujal také jako Ethan Hunt v Mission Impossible a jejích několika pokračováních. V posledních letech si zahrál i v ne tolik úspěšných snímcích jako byla Mumie z roku 2017, za kterou dostal nechvalnou cenu Razzies pro nejhoršího herce nebo komediální muzikál Rock of Ages, který sice trochu pobaví, ale rozhodně nenadchne. I přesto zůstává Tom Cruise hvězdou první velikosti a filmový distributoři se jeho oblíbenosti bojí natolik, že nikdy nenasazují premiéru filmu na stejný víkend, kdy má premiéru film s Tomem Cruisem. 

Kromě filmového světa je o něm také známo, že je nadšený scientolog, věří na UFO a do výzkumů a snahy navázat kontakt s mimozemšťany dává nemalé peníze. Právě jeho nadšení pro jiné planety byl jeden z několika důvodů rozvodu s Katie Holmes, s kterou byl ženatý od roku 2006 a mají dcerku Suri, která je hodnocena jako nejlépe oblékané slavné dítě. Tomovy vztahy vzaly povětšinou za své po pár letech ze stejného důvodu. Prozatím poslední drby z jeho milostného života byly spojeny se jménem britské herečky Vanessy Kirby. 

Na rok 2020 se chystá druhý díl hitu Top Gun s podnázvem Maverick, můžeme tedy očekávat, že tento díl bude hlavně o Tomově postavě a jeho běloskvoucí úsměv si užijeme na plátně opravdu až až. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek