Tom Cruise se připravuje na pokračování legendárního Top Gunu ve své roubence

Prohlédněte si všechny fotografie (19)

Když jste slavný americký herec, můžete si dovolit opravdu hodně. Lidé si zařizuje domácnosti v různém stylu, obývák v japonském, kuchyň v řeckém... Tom Cruise na to šel od lesa a zařídil si své domy v různém stylu. V Coloradu má dřevěnou roubenku, která stála skoro šedesát milionů dolarů, v Beverly Hills dům plný antických prvků a tak dále.

Jako malý kluk nedobrovolně cestoval s rodiči po celých Státech, kvůli práci otce, který byl inženýr. Tom měl od malička dyslexii a časté měnění škol se na něm nepodepsalo úplně nejlépe i kvůli této nevýhodě. Vynikal však ve sportu a tak získal sportovní stipendium. Navzdory tomu, že špatně četl, se po ukončení střední školy rozhodnul, že chce být hercem a na slušně našlápnutou sportovní kariéru se vykašlal. Již v roce 1981 debutoval ve snímku Večerka, kde měl menší roli, podobný drobný úspěch zaznamenal ještě několikrát, než si ho všimli hollywoodští režiséři a obsadili ho do větších rolí ve filmech Legenda a Správný podnik. Ten pravý průlom však přišel až s filmem Top Gun, následovaný filmy Rain Man, Barva peněz a Narozen 4. července. Úspěch se od té chvíle už nepustil.  

Tom Cruise patří mezi hitmakery filmového světa a doma se mu hřeje hned několik cen, ačkoli na Oscara stále čeká. Milovníky akčních filmů zaujal také jako Ethan Hunt v Mission Impossible a jejích několika pokračováních. V posledních letech si zahrál i v ne tolik úspěšných snímcích jako byla Mumie z roku 2017, za kterou dostal nechvalnou cenu Razzies pro nejhoršího herce nebo komediální muzikál Rock of Ages, který sice trochu pobaví, ale rozhodně nenadchne. I přesto zůstává Tom Cruise hvězdou první velikosti a filmový distributoři se jeho oblíbenosti bojí natolik, že nikdy nenasazují premiéru filmu na stejný víkend, kdy má premiéru film s Tomem Cruisem. 

Kromě filmového světa je o něm také známo, že je nadšený scientolog, věří na UFO a do výzkumů a snahy navázat kontakt s mimozemšťany dává nemalé peníze. Právě jeho nadšení pro jiné planety byl jeden z několika důvodů rozvodu s Katie Holmes, s kterou byl ženatý od roku 2006 a mají dcerku Suri, která je hodnocena jako nejlépe oblékané slavné dítě. Tomovy vztahy vzaly povětšinou za své po pár letech ze stejného důvodu. Prozatím poslední drby z jeho milostného života byly spojeny se jménem britské herečky Vanessy Kirby. 

Na rok 2020 se chystá druhý díl hitu Top Gun s podnázvem Maverick, můžeme tedy očekávat, že tento díl bude hlavně o Tomově postavě a jeho běloskvoucí úsměv si užijeme na plátně opravdu až až. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky