Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Romy Schneider: To, jak se s ní hvězdný Alain Delon rozešel, jí zničilo život

Romy Schneider
Romy Schneider
Zdroj: Profimedia
Romy Schneider

Příběh Sissi si získal srdce milionu diváků, sama její představitelka Romy Schneider ale roli nenáviděla.

Rosemarie Magdalena Albach-Retty byla ženou mnoha tváří. Úspěšná, společenská, přátelská, hysterická, žárlivá, psychicky nevyrovnaná, zlomená žalem. I když dostávala role silných žen, ve skutečnosti byla jen uzlíkem nervů, kdy jedna rána osudu střídala druhou.

Zlomená

Talent dostala do vínku od svých rodičů. Magdě Schneider i Wolfovi Albach-Rettymu učarovalo herectví natolik, že přenechali výchovu své dcery na bedrech jejích prarodičů a věnovali se své kariéře. Dětství tak strávila v podhůří Berchtesgadenských Alp v malebném městečku Schönau am Königssee, navštěvovala internátní školu a snila o kariéře malířky. Nakonec ji matka protlačila do filmu Až bílé šeříky vykvetou, kde započala Romyina herecká kariéra. Když v roce 1955 získala roli Sissi, dostala se mezi nejslavnější herečky své doby. To už ale žila v Paříži s Alainem Delonem, za kterým se odstěhovala do milované Francie. Byla to její první velká láska a zásnuby v roce 1959 to jen potvrdily. Místo svatby ale nakonec našla jen prázdný byt, kytici a strohý vzkaz, že je jejich romanci konec. S rozpadem vztahu se Romy nikdy nevyrovnala a začala tak série manželských a alkoholových eskapád, které jí jen škodily na dobré pověsti. Delonovy zaječí manévry se pokusila zvrátit protestní sebevraždou, ale přežila a dostala nálepku psychicky labilní ženy.

Ten pravý

Zoufalá touha zakotvit v přístavu manželství byla tak silná, že sáhla po prvním muži, kterému učarovala. Německý režisér Harry Meyen byl o čtrnáct let starší. I když už po třech letech dospěli k rozvodu, narodil se syn David. V roce 1975 si řekli "ano" s o devět let mladším důvěrníkem a řidičem Danielem Biasinim. Láska vyčpěla po pouhých čtyřech letech, přesto stihla počít dceru Sarah. Na sklonku svého života padla do náruče lékaře Laurenta Pétina.

Nemilovaná

Žal po Delonovi, který byl ve skutečnosti její jedinou láskou, nedokázala dvě manželství ani stoupající sláva ani dvě francouzské filmové ceny César zacelit. Když v roce 1981 podlehl její tehdy čtrnáctiletý syn zraněním, když přelézal plot, nabodl se na kovový sloupek, přeťal si stehennní tepnu a na místě vykrvácel, uzavřela se do sebe a největší oporu našla v alkoholu. Spolu s roky kouření, kdy pro ni cigareta byla poznávacím znamením, ji v roce 1982 v pařížském bytě překvapil infarkt myokardu a zemřela v pouhých 43 letech.

Základ psychické nerovnováze položili už její rodiče, kteří se od její výchovy distancovali a ona od svých prarodičů nepocítila hřejivou lásku. Fakt, že to byli sympatizanti nacistických pohlavárů a matka měla velmi blízký vztah se samotným Adolfem Hitlerem, jejich vztahu moc plusových bodů nepřidal. Příběh Sissi, který ji vystřelil na vrchol, pro ni byl při zpětném pohledu spíš prokletím. Už nikdy se od ní nedokázala odpoutat a jen málokdo herečku vnímal jako jedinečnou Romy Schneider.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky