Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Romantika ve filmu: U čeho brečíme?

Romantické filmové scény
Romantické filmové scény
Zdroj: www.isifa.com

Polibek na přídi z Titanicu? Rozloučení na letišti z Casablanky? Anebo dostaveníčko na střeše ze Samotáře v Seattlu? Vyberte si sami! KAFE.cz vám představuje ty nejromantičtější filmové okamžiky.

Nejtajuplnější: Ztraceno v překladu

Romantické i poněkud tajuplné finále má tesklivá romance Ztraceno v překladu. Stárnoucí Bob (Bill Murray) stráví v odcizeném hypermoderním Tokiu několik dní s mladičkou Charlotte (Scarlett Johansson), která tu doprovázela svého přítele. V den svého odjezdu Bob zahlédne z okna taxíku, v němž míří na letiště, uprostřed davu její plavovlasou kštici .

  • Nechá auto zastavit, dohoní Charlotte a do ucha jí pošeptá několik vět, jejichž obsah je o to působivější, že publiku zůstane navždy utajen.

Kafe.cz zjistilo:

V říjnu 2009 bylo na Youtube na několik hodin zveřejněno video oné poslední scény se zesíleným zvukem a s titulky, z nichž návštěvníci měli možnost zjistit, co vlastně Bill Murray šeptá. Opravdu to chcete vědět? Pokud ne, nečtěte dál. Pokud ano... „Neuvidím tě, dokud nebudu točit další reklamu na Suntory. Jdi za tím chlápkem a řekni mu pravdu, ano?“

Film, Láska Film, Láska Zdroj: www.isifa.com

Nejmuzikálnější: Moulin Rouge

Básník Christian (Ewan McGregor) a kurtizána Satine (Nicole Kidman), milenci z muzikálu Moulin Rouge, se poprvé sblíží ve velkolepém duetu „na slonovi“ – tedy na střeše pavilónku ve tvaru slona, který je ve filmu místem intimních schůzek.

  • Jejich výstup je velkolepou kompilací nejslavnějších milostných songů od Beatles, K.I.S.S., U2, Davida Bowieho či Whitney Houston.

Kafe.cz zjistilo:

Obrovská figurína slona byla pro film zakoupena z arzenálu zábavního parku. Předtím ve „slonovi“ sídlil arabský noční klub a opiové doupě.

Film, Láska Film, Láska Zdroj: www.isifa.com

Nejvtipnější: Láska nebeská

Jedno z nejromantičtějších milostných vyznání ve filmu Láska nebeská podnikne Mark (Andrew Lincoln), jenž je tajně zamilován do novomanželky svého kamaráda (Keira Knightley). Na Štědrý večer zazvoní u ní doma a své city jí sdělí s pomocí nápisů na cedulích, které jí postupně ukazuje.

  • Své němé vystoupení ukončí slovy: „Pro mě jsi dokonalá. A mé zlomené srdce tě bude milovat, dokud nebudeš vypadat takhle…“ Na následující ceduli je obrázek mumie. Mark se otočí k odchodu, ale Juliet jej dohoní a políbí ho za zvuků písně Tichá noc.

Kafe.cz zjistilo:

Představitel Marka Andrew Lincoln má zlomené srdce téměř neustále, alespoň před kamerou. V loňské romantické komedii (K)lamač srdcí si zahrál ženicha, kterého opustí Vanessa Paradis. A v televizní adaptaci románu Na větrné hůrce pro změnu ztělesnil Edgara Lintona, za něhož se hlavní hrdinka provdá z trucu, přestože miluje jiného.

Film, Láska Film, Láska Zdroj: www.isifa.com

Nejslavnější: Titanic

Je vůbec potřeba něco připomínat? Jack (Leonardo DiCaprio) vysadí Rose (Kate Winslet) na zábradlí na přídi Titaniku a když dívka otevře oči, užasle vydechne: „Já letím.“

  • Následuje dlouhý polibek za zvuků melodie My Heart Will Go On...

Kafe.cz zjistilo:

Co jí to Jack potichu zpívá do ucha? „Come Josephine in My Flying Machine“? A proč se tomu Rose proboha směje? V jedné z vystřižených scén totiž tato písnička zazněla v levné tančírně, kterou spolu na lodi navštívili.

Film, Láska Film, Láska Zdroj: www.isifa.com

Dvojjazyčný: Once

Irsko-česká milostná story Glena Hansarda a Markéty Irglové okouzlila všechny, včetně Americké filmové akademie, která jí udělila Oscara za nejlepší píseň. V nejromantičtější scéně se oba hrdinové, irský písničkář a česká imigrantka, vydají na malý výlet na motorce.

  • Na otázku, jestli ještě pořád miluje svého manžela, kterého nechala v České republice, odpoví Markéta česky: „Miluju tebe.“ Ale odmítne Glenovi svou odpověď přeložit.

Kafe.cz zjistilo:

Přestože film byl natočen za pouhých 130 tisíc eur, objeví se v něm jeden velmi kultovní předmět: motorka, na které se Glen s Markétou vydávají na výlet, je model 1966 650cc Triumph 6T Thunderbird, stejný, na jakém jezdí Marlon Brando ve filmu Divoch.

Pohádkový: Pretty Woman

Na samém konci filmu se Edward Lewis (Richard Gere) rozhodne stát pohádkovým princem, který vysvobodí princeznu (alias prostitutku Vivian v podání Julie Roberts) z jejího dosavadního života.

  • Přijede v bílé limuzíně, s kyticí růží v zubech vyšplhá po požárním žebříku a zeptá se: „A co se stalo, když princ vystoupil do věže a zachránil ji?“ Inu, co by se mohlo stát? Žili šťastně až do smrti.

Kafe.cz zjistilo:

Namísto sladké pohádky o moderní Popelce měla být Pretty Woman původně temným realistickým dramatem ze světa prostituce. Vivian měla být podle původního scénáře závislá na kokainu a Edward ji měl v poslední scéně, namísto romantického šplhání po žebříku, jenom vyhodit z auta a ujet. Nepředstavitelné, že?

Film, Láska Film, Láska Zdroj: www.isifa.com

Do zelena: Shrek

Princezna Fiona, která je přes den krásnou dívkou a po západu slunce se proměňuje ve zlobřici, čeká na vysvobození prostřednictvím „polibku z pravé lásky“. Předpokládá, že potom už bude navždycky jenom křehká a decentní princeznička. Když ji ale Shrek ve finále skutečně políbí, Fiona se vznese do výše a v oparu jiskřícím tajuplnými světélky se nadobro promění v... korpuletní zelenou paní zlobrovou. „Měla jsem být krásná?!“ diví se.

  • „Ale vždyť JSI krásná!“ ujistí ji její budoucí manžel Shrek.

Kafe.cz zjistilo:

Tvůrci filmu se skutečně poctivě snažili vcítit se do zlobří povahy. Dokonce se dobrovolně sprchovali blátem, aby zjistili, jak takové bláto přesně zhmotnit v animaci na filmovém plátně.

Film, Láska Film, Láska Zdroj: www.isifa.com  

Na střeše: Samotář v Seattlu

Ačkoliv Annie (Meg Ryan) stojí na prahu naprosto „perfektního“ manželství, troufne si hodit všechno za hlavu a žene se na střechu Empire State Building, aby tam (možná) potkala svou opravdovou lásku – Sama (Tom Hanks), jehož osobní zpověď náhodou zaslechla v rádiu.

Kafe.cz zjistilo:

Příběh Samotáře v Seatllu je poměrně věrnou parafrází filmu Nezapomenutelná láska (An Affair to Remember) z roku 1957, v němž se na střeše Empire State Buildingu měl setkat Cary Grant a Deborah Kerr.

Film, Láska Film, Láska Zdroj: www.isifa.com

Nejklasičtější: Casablanca

Nejromantičtější rozloučení na letišti, jaké kdy filmové publikum spatřilo, se odehrálo ve filmu Casablanca, když Rick (Humphrey Bogart) přiměje Ilsu (Ingrid Bergman), aby nastoupila do letadla se svým manželem: „Pokud to letadlo odletí a ty v něm nebudeš s ním, budeš toho litovat. Možná ne dnes, možná ne zítra, ale brzy, a po zbytek svého života.“ „Ale co my?“ „Vždycky budeme mít Paříž.“

Kafe.cz zjistilo:

Aby byl herecký výkon Ingrid Bergman skutečně věrohodný, režisér Michael Curtiz jí až do poslední chvíle neřekl, s kterým z obou mužů její hrdinka nakonec zůstane. Když se ho na to vyptávala, odpovídal jí: „Hraj to na obě strany.“

Film, Láska Film, Láska Zdroj: www.isifa.com

V poslední minutě: Svatební zpěvák

V mnoha případech se dvě zlomená srdce najdou teprve doslova v posledních vteřinách – a přesně tak je tomu také v romantické komedii Píseň pro nevěstu. Julia (Drew Barrymore) už už sedí v letadle do Las Vegas, kde se chce provdat za nesprávného chlapíka.

  • Robbie (Adam Sandler) pronikne do první třídy a za pomoci pasažérů (včetně hvězdy 80. let Billyho Idola) jí do palubního mikrofonu zazpívá píseň Grow Old With You (Zestárnout s tebou).

Kafe.cz zjistilo:

Píseň Grow Old With You se později v USA stala populární „písní pro nevěstu“, kterou si mnoho párů dávalo zahrát na cestu k oltáři.

Nejlondýnštější: Notting Hill

Co by to bylo za výčet romantických scén, v němž by se neobjevil ani jednou Hugh Grant? Britský romantický veterán, který loni oslavil padesátku, si jednu z nejkrásnějších scén užil ve filmu Notting Hill, coby obyčejný knihkupec, do něhož se zamilovala filmová hvězda Anna Scott v podání Julie Roberts. Ve finále ale odmítne její vyznání: „Ale taky jsem jenom holka, která stojí před klukem a žádá ho, aby ji miloval.“

  • Vše se napraví teprve na tiskové konferenci těsně před jejím odjezdem, kdy se William vydává za novináře z časopisu Kůň a pes a Anna oznámí, že v Británii zůstává „na neurčito“.

Kafe.cz zjistilo:

Lavička, na které Anna a William odpočívají v závěrečné scéně, kde je Anna těhotná, nyní slouží unaveným kolemjdoucím ve městě Perth v Austrálii.

Film, Láska Film, Láska Zdroj: www.isifa.com

Ze záhrobí: Duch

Sam (Patrick Swayze), který byl na začátku filmu zavražděn a po celou dobu ho na Zemi držela jeho láska k Molly (Demi Moore) jako „ducha“, na konci příběhu konečně odchází tam, kam duše mrtvých odcházejí.

  • Ve finální scéně ho však Molly ještě jednou uvidí a uvědomí si, že jeho láska s ní bude navždy.

Kafe.cz zjistilo:

Když se film promítal v mexickém Monterrey, ženám v publiku se rozdávaly obálky s nápisem „Solo para mujeres“ (Pouze pro ženy). Byly v nich papírové kapesníčky.

Film, Láska Film, Láska Zdroj: www.isifa.com

Napříč kulturami: Anna a král

Vždycky mě překvapuje, jak malou část života zaujímají významné okamžiky. Většinou skončí ještě dřív, než začaly, ale vrhnou světlo na budoucnost a člověk, který je způsobil, se stane nezapomenutelným. Anna vrhla takové světlo na Siam,“ uvažuje ve finále filmu princ Chulalongkorn, když pozoruje svého otce, krále Mongkuta (Chow Yun Fat), jak naposledy tančí s Annou Leonowens (Jodie Foster).

Kafe.cz zjistilo:

Roli Anny postupně odmítla Kate Winslet, Emma Thompson a dokonce i Shannen Doherty, béčková herečka známá jako Brenda ze seriálu Beverly Hills 90210.

Film, Láska Film, Láska Zdroj: www.isifa.com

Postrádáte zde svůj oblíbený film a romantickou scénu? Napište nám do diskuse, rádi připravíme další pokračování…

Doporučení KAFE.cz

Přečtěte si také: 12 knih, které by měla znát každá žena

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Kdo je nejkrásnější?

Francouzky jsou nejkrásnější!

Žebříček 50 nejkrásnějších filmových hereček zveřejnil nedávno deník Los Angeles Times. Potvrdil jediné – „nej“ jsou Francouzky. První příčku získala…

Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU