Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Syn Romana Zacha září v Boženě: Otci vůbec není podobný, talent ale zdědil

Prokop Zach
Prokop Zach
Zdroj: Profimedia.cz

Syn Romana Zacha je momentálně vycházející hvězdou. Už v minulosti si zahrál ve filmu 3Bobule a nyní ztvárnil syna slavné spisovatelky v seriálu Božena. Prokop musí být štěstím bez sebe. Nejen, že si může vydělávat vlastní peníze, ale holky ho žerou.

Prokop Zach není úplně bez hereckých zkušeností. Jako malý se objevil v seriálu Já, Mattoni a následně účinkoval ve filmu 3Bobule. Opravdový herecký výkon ale dostal možnost ukázat až nyní – v seriálu Božena.

Tam ztvárňuje syna Boženy Němcové Karla Němce. Role to je spíše negativní. Němec totiž nebyl žádný slušňák. Už v době, kdy sbíral zahradnické zkušenosti u příbuzných v Zaháni, mu rodiče vyčítali, že neumí vyjít s penězi – příliš pije a utrácí za tabák

Karel přesto neváhal žádat věčně zadluženou matku o finanční podporu. Později střídal zaměstnání, často zůstal bez platu a tehdy ho živil otec, nechal ho u sebe bydlet a snažil se mu najít práci. Na posledních pět let života se usadil a stal se ředitelem významného ovocnářského ústavu v Praze.

Roman Zach se synem Prokopem Roman Zach se synem Prokopem Zdroj: Profimedia.cz

Z dvojího manželství měl sedm dětí a je pravděpodobným otcem dítěte své švagrové. O tohoto chlapce se postaral Karlův bratr Jaroslav v Rusku. Zach musel mít s rolí Karla napilno. I kdyby to však zahrál otřesně, fanynky ho budou stejně milovat.

„Ó můj bože, to je krasavec,“ píší k jeho fotkám na Instagramu. „Fešák,“ lichotí mu. „Krásnej,“ zasypávají ho lichotkami. Nouzy o dívky Zach mít určitě nebude. Obzvláště po odvysílání seriálu Božena. Ten pojednává o tom, jak moc byl život Boženy Němcové bouřlivý.

Boženu Němcovou ztvárnila herečka Aňa Geislerová Boženu Němcovou ztvárnila herečka Aňa Geislerová Zdroj: Profimedia.cz

Rodiče ji nezvládali, a tak jí dohodli sňatek s o patnáct let starším Josefem Němcem. „Otázkou je, co by bylo, kdyby nepotkala svého muže. Trpěla s ním, ale kdyby si Barbara nevzala Josefa Němce, nikdy by se nestala Boženou Němcovou. To on ji přivedl k češtině a češství a dovedl ji do společnosti. Přestože spolu zažili nešťastná léta, byl jeho vliv na ni zásadní,“ zamýšlí se pro iRozhlas.cz Aňa Geislerová, představitelka hlavní role.

Nikdo, kdo s ní přišel do styku, k ní nemohl zaujmout neutrální postoj. Byla středem pozornosti a od života chtěla všechno. Nekonvenční v myšlení, v tvorbě i ve vztazích. Věřila ve svou výjimečnost, vnímala své vlohy, považovala si jich a očekávala, že za ně bude náležitě oceněna.

„Boženu chápu jako velmi společenskou osobnost, která se cítila dobře mezi elitou. Myslím, že měla tendenci romantizovat si svět,“ vysvětluje podle webu Denik.cz herečka Anna Kameníková, rovněž představitelka Boženy, ale té zamlada. Kameníková se musela během natáčení hodně zapotit, a to zejména kvůli nervozitě. Seriál totiž obsahuje spoustu nahých scén.

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky