Nikdo nechce vědět, jak moc se během karantény musel zapotit Roman Vojtek, který na zahradě vytvořil jezero. Skromně mu říká jezírko, ale jeho velikost hovoří za vše. Vykopanou díru vystlal nepropustnou fólií a okraje obložil kameny.

Děti Edita a Benedikt se teď mají kde vyřádit. „Se z toho jezírka už picnu, ale už se blížím do finále. Jdu se najíst, namazat opodeldokem a odpadnu u filmu,“ píše u snímku se sbíječkou Vojtek, kterému už zjevně docházely síly.

Roman za to umí vzít

Po dokončení musel svoje skvostné jezírko napustit vodou. „Hurá! Napouštíme. Ještě tak 50 kubíků vody a je to. Ještě, že jí je tady v podzemí zatím dost,“ raduje se Vojtek. Pro svoji rodinu by se rozkrájel. Na rozdíl od některých o tom jen nemluví, ale dokazuje to činy.

„Tak první letošní koupačka za námi! Sice jen minutová, páč voda měla 20 stupňů, ale stálo to za to! Krásný večer všem,“ klepe se zimou herec, jenž se zvěčnil s dcerou Editou v ledové vodě. Jindy si Vojtek zaplaval na Slapech, kde teplá voda taky nebyla. Herec se zjevně jen rád otužuje.

Karanténa mu bodla

„Tak co myslíte? Byla studená voda? Jak je vidět z první fotky. Byla. 16 stupňů. Ale nebojte, Éďa se jen smočila, je po mě a prostě tam musela, ale já dnes vydržel 14 minut. A co vy? Otužujete?“ táže se příznivců Vojtek.

„Krásné, pro mě ještě vyorané ráno, všem. Hladina jako zrcadlo, tak se už půl hoďky rozmýšlím, jestli tam vlezu. Ale obávám se, že zvítězí vánočka a horký kafe,“ uvažuje Vojtek u fotky, kdy se mu do studené vody nechce.

Jindy do ní zase bez rozmyslu skočil. „Tak poslední koupání v roušce. Zítra se už budeme moci hezky od plic nadechnout, ale zase na druhou stranu... trochu mě hřála. Voda dnes 17 stupňů a krásně nám i sprchlo. Mějte klidný večer a zítra bez roušek. Všechny hodně zdravím,“ upozorňoval Vojtek na ukončení karanténních opatření.

Rodina je pro něj všechno. Miluje své děti i manželku Petru. „Tak milujte se a množte se. My jsme si Valentýna užili už včera v naší oblíbené restauraci, páč dnes žena vydělává na živobytí a bylo to báječné. Jako ostatně všechny dny s ní. Miluju Tě,“ vyznal jí veřejně lásku.

„Já děkuji svojí lásce, že je po mém boku a že mám to veliké štěstí být jejím mužem. Miluju Tě a přeju nám dalších nejméně 80 půlročních výročí,“ řekl jindy. Po nevydařeném manželství s Terezou konečně nalezl štěstí s Petrou.