Náhoda

Roman Pikl mě už od dětství blízko k hudbě. Rád skládal a nebál se svou práci ukázat světu. Přišel na konkurz, ale když zjistil, že hudbu k filmu skládá Michal David (59), zařadil zpátečku. Se slavným hitmakerem se měřit nemohl. Ve dveřích ho ale zastavil sám režisér a nabídl mu roli. Ke štěstí se mu tam zalíbila jedna z přítomných dívek a čtyři roky s ní randil.

Těsně před maturitou dostal nabídku do filmu Proč?, ale učitelé mu dali jasně najevo, že by se měl věnovat hlavně studiu. Piklovi to nevadilo, mnohem víc ho totiž lákala hudba a koncertování se skupinou Extra Band a Medium. Skládal a v roce 2007 vydal své debutové album.

Několikrát se mluvilo o třetím pokračování Discopříběhu, ale Pikl by s nabídkou nesouhlasil. Necítil se být hercem.

Konec

V manželství se herec a muzikant trápil. Se ženou Ilonou měl dceru Báru a pro obě by udělal první poslední. Bohužel vztah nedokázal udržet při životě a dospěl k rozvodu. Jednou z příčin byla láska k alkoholu. Ta nabrala po krachu manželství na obrátkách. Dva nebo tři měsíce dokázal Pikl sekat latinu, pak ale přišel týden, kdy se neholil a téměř nevycházel z domu. Jeho pozici pojišťovacího agenta a manažera banky to neprospívalo.

Alkoholu a cigaret se nechtěl za žádnou cenu vzdát. Nezastavilo ho ani astma a problémy s plícemi, které ho provázely už od dětství. Nakonec zemřel 17. března 2016 po náhlé hospitalizaci na jednotce intenzivní péče. Rodina o publicitu nestála, a tak i smuteční rozlolučení proběhlo jen mezi blízkými a nikdo z herecké branže nebyl osloven.