I když Ondráček s Pokorným patřili mezi nejznámější osobnosti českého showbyznysu, ani jim se nevyhnuly problémy. Oblíbená dvojice nejdříve skončila na rádiu Frekvence 1 po neshodách s vedením, které moderátorům chtělo mluvit do výběru hostů.

Ondráček urazil Mareše i Boučka

Pak Těžkej Pokondr vydal album Schízy, ve kterém si Pokorný s Ondráčkem stříleli z někdejší kauzy premiéra Andreje Babiše. Ten o svém synovi, Andrejovi mladším, veřejně prohlašoval, že trpí schizofrenií.

Roman Ondráček tehdy počítal s tím, že videoklip bude mít u diváků úspěch. Jenže první zádrhl přišel už ve chvíli, kdy Supraphon klip zcenzuroval. Nakonec písničku nehrály ani rozhlasové stanice a album naprosto propadlo.

To byla situace, kterou zoufalý moderátor vůbec nezvládl. Místo toho, aby prohru vzal s nadhledem, začal se ostře navážet nejen do Miloše, ale také do dalších kolegů. Na sociální síti zkritizoval kdekoho od Leoše Mareše přes Libora Boučka až po šéfku Supraphonu Ivu Milerovou.

Každému v tu chvíli muselo být jasné, že Těžkej Pokondr už nikdy nebude fungovat jako dřív. Miloš Pokorný s Romanem Ondráčkem přitom společně moderovali od roku 1992, kdy se potkali v rádiu Bonton. Dvojice vydávala coververze známých songů, na které posluchači nedali dopustit.

Teď už koukám jen dopředu

Texty písniček dvojici psali tak známí autoři jako Lou Fanánek Hagen, Ondřej Hejma nebo Xindl X. I když oba moderátoři přiznávali, že do profesionálních zpěváků mají přeci jenom daleko, dokázali prodat přes půl milionů nosičů. To je počet, o kterém se některých muzikantům může nechat jenom zdát.

"Tu káru zábavy a fajn muziky a budoucnosti opravdu už táhnu sám, bez Miloše, ale nejsem na to tak úplně sám. Mám nové skvělé parťáky, moje Rakeťáky. Koukám dnes už jen dopředu... Jednou něco skončí, aby něco nového začalo," řekl pro ČTK Ondráček, který chce zkusit štěstí s novým hudbením projektem.

Známý moderátor odstartuje turné v pražském divadle Hybernia 14. listopadu a později bude vystupovat v Brně, Plzni nebo Mladé Boleslavi. Během koncertů s Ondráčkem vystoupí Michal David, Richard Krajčo, Meky Žbirka, Marek Ztracený nebo Tomáš Klus.

Mám prostě rád dobrou muziku

Bývalý člen Těžkýho Pokondra si pro fanoušky připravil například předělávku celosvětového hitu Despasito od portorického zpěváka Luise Fonsiho a rappera Daddyho Yankeeho. Píseň Ondráček představí pod názvem Oslav si to.

"Nikdy jsem se nepovažoval za superzpěváka a nikdy jsem si na něj nehrál. Mám prostě rád muziku a rád bavím lidi, prostě to miluju. V Čechách mají skvělé covery a parodie velkou tradici, a když jsou povedené, jsou obrovsky úspěšné. Tady jsou a i byli jiní páni zpěváci a zpěvačky, kteří by mi dali určitě za pravdu," doplnil pro ČTK moderátor.

Roman Ondráček ohlásil comeback, podaří se mu znovu uspět?

Související články