Když přišel skromný Roman Kotlář do MasterChefa, byl hora svalů a věnoval se zcela jiné profesi, než vaření. Byl totiž učitelem tělocviku na základní škole. Přestože nepatřil povahou mezi ty nejdravější soutěžící, které televizní diváci kdy mohli v show vidět, jeho talent mu nakonec vynesl vítězství.

Přestože mohl ihned poté naskočit na vlnu slávy, kterou mu účast v pořadu přinesla, rozhodl se to neudělat. Vrátil se do tělocvičny na základní škole, nadále učil a během toho se snažil rozvíjet svou kariéru kuchaře.

Učitelskou kariéru pověsil na hřebík

“Následující rok po vítězství se můj život ubíral po dvou linkách – učil jsem se a věnoval se té kuchařské roli. Učitelský úvazek jsem pak neustále snižoval a věděl jsem, že se budu muset rozhodnout jen pro jednu činnost, protože napůl se to dělat nedalo. Pak jsem si položil otázku, kam by se mi snáze vracelo, a tak jsem si zvolil kuchařskou profesi,” sdělil několik let po svém vítězství pro TN.cz.

Nedlouho poté vydal svou vlastní kuchařku Šéfujte své kuchyni, která obsahuje jakýsi mix receptů od klasických až po ty méně klasické a exotické. Velká legenda se z ní ale nestala - dnes už je k dostání prakticky pouze v antikvariátech za cenu pouhých několika desítek korun.

Se svou partnerkou Barborou Sokolíčkovou si v roce 2018 otevřeli v Novém Městě na Moravě svůj vlastní podnik. Nešlo ovšem o restauraci, ale jakousi kavárnu s bistrem, která fungovala v souhře s knihkupectvím. Jejich projekt Kavárnění Na patře nalezl svůj domov v historickém domě U Salvátora.

“Záměrně a po dohodě s Bárou a jejími rodiči jsem nechtěl pracovat na své značce, ale na kávaření Na Patře. Po prvoplánovém propojení jsem netoužil. Vítězství už mi sice nikdo neodpáře, ale v prostředí, které jsem si vybral, stačí jeden den a ten předešlý úspěch je odpárán okamžitě. Tím, že jídlo pokazím a člověku to nebude chutnat,” uvedl tehdy Roman Kotlář pro server iDNES.cz.

V současnosti je podnik mimo provoz. Webové stránky nicméně slibují otevření v brzké době, i když v jiném konceptu. V plánu je ubytování se stravováním, poskytování masáží a další služby. Zda v novém projektu ale stále figuruje také někdejší hvězda MasterChefa, není zřejmé. Na sociálních sítích totiž v příspěvcích figuruje pouze jméno Barbory. Zda je to záměr, jak zabránit tomu, aby bylo podnikání spojeno s MasterChefem, nebo se mezi sympatickým mladým párem něco stalo, v tuto chvíli není jisté.

Související články