Když Charlie Watts nedávno oznámil, že kvůli zdravotním potížím poprvé nevyrazí k kapelou na turné, všichni doufali, že se brzy uzdraví. Jenže nedlouho poté muzikant zemřel v londýnské nemocnici obklopen svou rodinou.

Máme zavřeno

Mick Jagger a Keith Richards už na sociálních sítítch milovanému Charliemu vzdali hold. Zatímco Mick si vybral snímek, na kterém se muzikant směje od ucha k ucha, Keith přidal parťákovy osamocené bicí, na nichž visí všeříkající cedulka "Closed", což v překladu znamená "Máme zavřeno".

Ronnie Wood pak sdílel momentku, na které je s Wattsem v době, kdy byla kultovní skupina ještě pohromadě. "Mám Tě moc rád, můj Blíženče. Budeš mi obrovsky chybět, jsi nejlepší," vyznal se známý kytarista a přidal srdíčko, slunce a symbol sepjatých rukou.

Slavná kapela, která několikrát koncertovala i v Česku, teď svého zesnulého člena připomněla emotivním videem. Dvouminutový klip ukazuje Wattse během jeho šedesátiletého působení v Rolling Stones. Na mnoha záběrech se Charlie šťastně usmívá vedle Jaggera, Richardsa i Wooda.

Vtipně působí komentář Wattse, který se v roce 1963 netajil svou skepsí vůči nově založené skupině. Bubeník totiž Rolling Stones předpovídal, že budou fungovat maximálně rok a pak se rozpadnou. Prakticky na všech záběrech má Charlie na sobě obleky šité na míru, čímž se hodně odlišoval od zbytku muzikantů.

Obleky šité na míru

Kromě toho si bubeník nepotrpěl ani na slávu a málokdy dával rozhovory. Více mu vyhohovalo, když se mohl skrýt ve stínu svých souputníků. I když v osmdesátých letech hodně pil a experimentoval s drogami, pak s tím jednoduše sekl. "Chtěl jsem tak řešit rodinné problémy," přiznal později podle webu Timeisonourside. "Kvůli svému chování jsem málem přišel o ženu a o všechno," doplnil Watts.

Sochařku Shirley si Charlie vzal v roce 1964, tedy krátce po svém vstupu do Rolling Stones. Na rozdíl od divokého a nespouatného přístupu svých kolegů, kteří se během hudebních turné ničím neomezovali, byl Watts svojí ženě celou dobu manželství věrný. Kromě Shirely po hudebníkovi zůstala dcera Seraphina a vnučka Charlotte.

Skupina na podzim vyráží na americké turné s názevm No Filter. Šnůra se odehraje i bez Wattse, už před časem se totiž počítalo s tím, že Charlie se koncertů kvůli lékařskému zákroku nezúčastní.

Video, kterým se skupina loučí s blízkým parťákem.