Emma se v rozhovoru s Hodou svěřila, že mít v rodině člověka s demencí, je opravdu těžké: „Zjistila jsem, že demence je náročná. Je to těžké pro diagnostikovanou osobu, je to těžké pro rodinu. Je to stejné pro Bruce, mě i naše dcery. Když říkají, že je to rodinná nemoc, je to opravdu rodinná nemoc."

Nevědí, jestli to Bruce vnímá

Když se Hoda Kotb zeptal Emmy, jestli si slavný americký herec uvědomuje, co se s jeho tělem a myslí děje, odpověděla: „Je těžké to odhadnout. Příznaky FTD zahrnují problémy s řečí, potíže s motorickými dovednostmi, jako je chůze, a změny v chování a osobnosti.” Frontální lalok mozku postižený nemocí kontroluje sebepoznání, což může vysvětlit Willisovu obtížnost pochopit situaci.

Hercova manželka, která se sama popsala jako „partnerka v péči“ svého manžela, uvedla, že její rodina je navzdory diagnóze plná radosti. „V našich životech se děje spousta dobrých věcí," řekla. „Je pro mě opravdu důležité oprostit se od smutku a zármutku a podívat se, co se kolem nás děje. Bruce opravdu chce, abychom si mohli užít radost z okamžiku. Opravdu chce to samé pro mě a naši rodinu,” popisuje emotivní situaci Emma.

Konec kariéry

Willisova rodina loni oznámila, že kvůli své diagnóze končí s herectvím. V prohlášení uvedli: „S Bruceovými úžasnými fanoušky bychom se jako rodina rádi podělili o to, že náš milovaný měl jisté zdravotní problémy a nedávno mu byla diagnostikována afázie, která ovlivnila jeho poznávací schopnosti. V důsledku toho Bruce dává sbohem kariéře, která pro něj sice tolik znamenala, ale zároveň kvůli tomu byl pod hrozně velkým drobnohledem."

Zdroj: variety.com

Související články