Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Robin Hood Michael Praed včera a dnes

Seriál Robin Hood
Seriál Robin Hood
Zdroj: Gary Rhodes, Silver Arrow
Prohlédněte si všechny fotografie (15)

Pamatujete si toho černovlasého Michaela Praeda jakožto Robina Hooda ve stejnojmenném televizním seriálu?

Ano? A samozřejmě i ostatní herce, třeba Marion v podání Judi Trott? Britští fanoušci seriálu Robin Hood na ně nemohou zapomenout a zkusili si je pozvat. A herci pozvání přijali.

Přečtěte si

Robin Hood na Kafe.cz

Parta nadšenců, která si říká Silver Arrow, uspořádala několik setkání s herci a tvůrci oblíbeného seriálu. První setkání se konala v srpnu, od roku 2000 pak v květnu. Nejde jen o nějaké takové setkání – probíhá většinou na některém středověkém hradě, součástí je noční hostina a pozvaná kapela zde hraje středověkou hudbu. Účastníci se musí převléci do historických kostýmů, aby setkání proběhlo se vším všudy.

V neděli se jede na návštěvu míst, kde se natáčelo, na Tithe Barn a zámek Farleigh Hungerford, je možné si doobjednat výlet do Leigh Woods a proslulé Wellské katedrály. A v nedělní večer se koná normální diskotéka.

Přečtěte si

Robin Hood Michael Praed

Během setkání dojde i na představení nějaké divadelní hry se středověkými motivy, případně rytířskou hru se souboji. Ale nečekejte nic podobného, co vídáte na našich hradech. Přece jen ostrovní legendy jsou poněkud temnější, takže může jít i o příběh se skoro vlkodlačími motivy.

V roce 1998 se na setkání dokonce konala aukce Waylandových mečů – kdo viděl seriál, jistě ví, o čem je řeč. A po vydražení byly hned prakticky předvedeny.

Smutnou zprávou je, že jeden z hlavních podporovatelů této akce, vedoucí kaskadérů u seriálu, Terry Walsh, v dubnu 2002 zemřel a od té doby fanouškům hodně chybí.

Terry Walsh

Pokud tedy budete mít někdy v květnu či srpnu cestu na jih Anglie, na západ od Londýna, třeba budete mít štěstí a zrovna natrefíte na sraz fanoušků i s herci a tvůrci.

A pro ty z vás, kteří to štěstí mít nebudete, jsme získali svolení uveřejnit v rámci v podstatě promo článku pár fotografií zdarma. Takže, jak dnes vypadá Robin Hood? Podívejte se do fotogalerie v článku! 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky