Bohatým bral, chudým dával. Přesně takový byl Robin Hood. Pro Michaela Praeda to byla bez debat nejvýraznější role. Sympatický herec se postupem času prosadil v hned několika dalších uměleckých odvětvích.

Změna jména

Britský herec, rodným jménem Michael David Prince, byl ikonou osmdesátých let. Ze začátku kariéry se ovšem potýkal s drobným problémem. Musel si vymyslet pseudonym. Britská herecká odborová organizace Equilty měla mezi svými členy muže, který se jmenoval Michael Prince. Pseudonym si vybral zcela náhodou. Rychle listoval v telefonním seznamu, kde náhodně narazil na příjmení Praed.

Osudová role

Seriál Robin Hood byl pro něj naprosto zlomovým. Do té doby Michael hrál pouze v pár představeních v londýnském West Endu. V roli Robina Hooda ovšem zazářil. Zvládl dokonce všechny akční scény. K nelibosti fanynek seriál opustil po dvou letech. Nahradil ho Jason Connery, syn prvního představitele agenta 007.

Z natáčení si odnesl i jeden nepříjemný zážitek.

‚‚Můj kolega Clive Mantle mě praštil holí do koulí. Trénoval jsem s ním bojovou scénu, což bylo v pořádku, ale když se pak ozvalo ‚‚akce", prostě po mě šel. Píchl mě a fakt, že mi nechybí ani jedno varle, je zázrak,“ zavzpomínal herec pro Mirror.

Hvězdná kariéra

Další jeho kariéra pokračovala za velkou louží. Objevil se například na Broadwayi. Zahrál si v divadelní hře Tři mušketýři. Účinkoval také v úspěšném seriálu Dynastie, kde hrál prince z Moldávie.

Díky svému uhrančivému vzhledu dostal roli i v populární telenovele Emmeralde. Jeho postavu nechali scénáristé po třech letech zemřít.

‚‚Byl jsem opravdu smutný, že jsem byl zabit v Emmerdale. My herci jsme ale pragmatičtí. Je to brutální hra, bylo těžké se rozloučit,” vzpomínal na jedno z životních období.

Talent na rozdávání

Do Anglie se vrátil koncem osmdesátých let. Začal se věnovat divadlu, produkci a skládání hudby. Před kamerou se jako herec naposledy objevil v roce 2002.

V osobním životě to má jako na horské dráze. Jeho partnerkou byla několik let herečka Finola Hughes. Před oltářem se nakonec objevil až s tanečnicí Karen Landau. Manželům se záhy narodil syn Gabriel a dva roky později dcera Frankie. Rozvedli se v roce 2009.

Poslední roky se věnuje především moderování a dabingu. Michael namluvil i řadu audioknih. Mezi nimi byl dokonce i erotický román Venuše v kožichu.

Své fanoušky překvapil účastí v pořadu Celebrity MasterChef. V oblíbené soutěži si příliš nevěřil. "Jsem naprosto nadšený z toho, že jsem v dalším kole, je dobré mít tohle za sebou," neskrýval radost z postupu.

Související články