Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Roberta Redforda postihla tragédie: Jeho syn podlehl vzácnému druhu rakoviny

James Redford a Robert Redford
James Redford a Robert Redford
Zdroj: Profimedia

Není většího neštěstí, když rodič přežije vlastní dítě. Přesně to se stalo nyní herci Robertu Redfordovi, kterému zemřel syn James. Ten v pátek podlehl vzácné rakovině jater. Bylo mu 58 let.

Robert Redford o synovi vždy mluvil s láskou... S játry měl jeho syn James Redford problém takřka odjakživa. Už před třiceti lety mu diagnostikovali primární sklerozující cholangitidu, tedy autoimunitní onemocnění jater. V roce 1993 podstoupil transplantaci a jeho zdravotní stav se zlepšil.

O smrti Jamese Redforda informovala veřejnost jeho žena Kyle. „Jamie dnes zemřel. Jsme zdrcení. Prožil krásný život, který mnohé ovlivnil, byl milován. A bude nám všem chybět,“ napsala filmařova choť na svůj Twitter.

James podlehl vzácnému druhu rakoviny

„Jako jeho manželka, se kterou prožil 32 let, jsem mu vděčná především za dvě úžasné děti, které jsme spolu vychovali. Nevím, co bychom si bez nich poslední dva roky počali,“ chválila svoji rodinu za pomoc v těžkých chvílích.

James Redford se narodil v New Yorku a byl třetím synem Roberta Redforda a Loly Van Wagenen, druhé manželky filmového velikána. K hraní nikterak nepřičichnul. Daleko raději trávil čas za kamerou. Na kontě má několik dokumentů.

Bylo mu 58 let

Namátkou Toxiny kolem nás nebo snímek o dyslexii The Big Picture: Rethinking Dyslexia. K tomu ho inspiroval syn Dylan, který se s poruchou narodil. S manželkou měli též dceru Leny. Obě jeho děti se věnují filmu.

„Máme zlomená srdce. James žil krásný život, lidé ho milovali,“ dodala jeho manželka v slzách. „Jeho odkaz bude dále žít prostřednictvím jeho dětí, umění a neutuchající vášně pro životní prostředí,“ uvedla manažerka Roberta Redforda Cindi Berger dle BBC.

Jeho žena Kyle je zničená

Ta zároveň poprosila o respektování Robertova soukromí, který přežil svého syna. Ten byl jen o 26 let mladší. „Smutek ze ztráty vlastního dítěte je nezměrný,“ dodala Berger s tím, že čtyřiaosmdesátiletý Robert je zničený.

Herec a režisér Mark Ruffalo mu vzdal hold na sociální síti. „Sakra. Opustil nás další skvělý, milý a laskavý člověk.“ Kiefer Sutherland popsal zesnulého filmaře jako „skvělého spisovatele a skvělého muže.“

Robert Redford se topí ve smutku

Režisérka Jennifer Siebel Newsom tweetovala, že má zlomené srdce, když slyší o smrti svého přítele Jamieho. „Byl to úžasný režisér a krásný člověk. Budu mu navždy vděčná za to, že mi byl mentorem, když jsem začínala v téhle branži,“ pěla na něj ódy. Filmový svět utrpěl opravdu velikou ztrátu.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU