Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Robert Pattinson: Nesmělý lamač (nejen) dívčích srdcí

Zdroj:

V květnu oslaví teprve 26. narozeniny, přesto patří mezi nejlépe placené herce Hollywoodu. Loni byl vyhlášen nejsvůdnějším mužem planety a jde z jednoho světového trháku do druhého. Brit Robert Pattinson přitom stále tvrdí, že si na humbuk kolem své osoby nemůže zvyknout.

Nepředstavujte si rozevlátého suveréna přesvědčeného o vlastní neodolatelnosti. K takovému lvu salonů má hodně daleko nebo mu přinejmenším záleží na tom, aby působil dojmem skromného mladíka, na němž si lovci senzací rozhodně nesmlsnou.

„Nechci zklamat všechny ty dívky, které si o mně myslí, že jsem frajer a vždy nad věcí. Ale obávám se, že skutečnost je jiná. Jsem stydlivý, což na druhou stranu má pro ženy taky určité kouzlo,“ prozrazuje na sebe muž s tváří, jež zdobí stěny mnoha holčičích pokojíků.

Ani půl slova

V americké televizní talk show Davida Lettermana sice vtipkoval, že jeho jediná motivace, proč se dal na herectví, bylo „poznat co nejvíc dívek“, ve skutečnosti je prý nenapravitelný romantik, který vždy musel bojovat se svou plachostí.

První příležitost na plátně dostal v koprodukčním výpravném filmu Království prstenu, v Jarmarku marnosti si zahrál po boku Reese Witherspoonové a poté přišel první komerční velehit v jeho kariéře, když získal roli Cedrica Diggoryho v Harrym Potterovi a Ohnivém poháru.

Postava kouzelníkova protivníka ho proslavila, takže když později vdechl život romantickému upírovi Edwardu Cullenovi v sérii Stmívání, platil už za světový idol -náctiletých.

„Dříve, když mě lidé poznali na ulici, říkali: ,Bože, to je Cedric z Harryho Pottera!‘ A teď: ,Bože, to je Edward Culen!‘

Ale nikdy jsem ještě neslyšel: ,Bože, to je Robert Pattinson!‘“ Robertova kariéra však stále stoupá strmě vzhůru, takže není pochyb, že se mladý herec brzy dočká.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky