Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Podivný dům výstředního Iron Mana: Downey zrekonstruoval starý mlýn, je úžsasný

Robert Downey Jr.
Robert Downey Jr.
Zdroj: Profimedia
Více v galerii
Robert Downey Jr.

Robert Downey Jr. (55) není jen filmovým Iron Manem, ale i dobrým manželem, otcem a milovníkem všeho netradičního. Bydlení není výjimkou. 

Jehla v kupce sena 

Amagansett. Přesně tam začala hercova cesta za vysněným bydlením. V East Hamptonu si na pár týdnů pronajal dům. Po několika dnech v sídle známých designérů byl do místa tak zamilovaný, že se spojil Nahemem a Fildsem a požádal je, aby pro něj vytvořili stejně úžasný domov. Ti ho vzali za slovo a začali pátrat po vhodném pozemku nebo domku k předělání. Downey měl jen jediný požadavek a trval na Hamptons. Klid, krásná příroda a zároveň dobrá dostupnost města. 

To, že se Nahem, Fields i Robert narodili ve stejný den, považoval herec za dobré znamení. 

Trefa do černého 

Netrvalo dlouho a na trhu se objevil větrný mlýn z devatenáctého století. Rekonstrukce by byla nákladná a složitá, samotný návrh by si vyžádal měsíce příprav. I tak se hercovi se svým úlovkem pochlubili. Ten s koupí neváhal a dal jim šibeniční termín. Do šesti týdnů chtěl mít dům připravený k nastěhování a Vánoce trávit s rodinou v novém domku. Na jedné straně směšný požadavek, na druhé životní výzva. Stavět se začalo téměř okamžitě. 

Základem je osmiboké foyer, ze kterého se vchází do jednotlivých místností. Obývací pokoj je zapuštěný do země a dominuje mu obří stěna z keramiky od slavného umělce Petera Lana. Interiér je směsí luxusu, výstředních solitérů a typické americké architektury. Bílá a krémová barva v kombinaci s fuchsiovou a modrou, nápadité osvětlení, obložení, vzory, bláznivé obrazy a neuvěřitelné množství taburetů, pufů a mohutných křesel, které proslavil Winston Churchill (†90) - to je místo, kde se herec, který se dokázal po letech v drogovém deliriu závislosti zbavit, cítí svůj. Dům nepůsobí jako většina sídel celebrit sterilně a nezabydleně. Manželé chtěli, aby se tam cítili pohodlně a mohli relaxovat. Jejich požadavku přizpůsobili designéři i okolí domu a klidovou zónu s bazénem. Ten volně navazuje na dům a společně s ohromnou terasou a přístřeškem, který skrývá několik lenošek a kuchyni, vytváří jedinečný prostor, kde rodina tráví většinu času. 

Downey Jr. o spolupráci řekl, že se dům vypadá "důstojně" a podařilo se vytvořit domov, který respektuje jeho rodinu, ale sám herec nemusel ustoupit ze svých posedlostí výstřednostmi. Několikametrová kudlanka před domem patří k jeho oblíbencům. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky