Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Zpověď Richarda Müllera: Mrzí mě, že jsem svou krásnou rodinu přivedl k rozvodu

Richard Müller
Richard Müller
Zdroj: Profimedia.cz

Koronakrize znamená pro umělce velkou ránu. Mnozí z nich se však rozhodli využít volného času ve prospěch svojí tvorby. Výjimkou není ani zpěvák Richard Müller, který v nelehké době dokonce vydal své nové album. V rozhovoru pro deník Nový čas se rozpovídal ale i o svém soukromí a o tom, čeho v životě lituje. 

Pro zpěváka nelehký čas koronaviru znamenal mnohé. Čas mezi dvěma vlnami pandemie využil na koncertování, vydal nové album a navíc si společně se svým synem Markusem připomněl kvůli domácí výuce učivo základní školy. 

„Byl jsem rád, že jsem to ve zdraví - zatím - přežil a věnoval jsem se muzice. Nejen té svojí, ale také poslouchání cizí hudby, četl jsem knížky a věnoval se svému malému osmiletému synovi, bylo to velmi příjemné. Mně totiž koncerty až tak nechyběly, mně chybělo publikum,” odpovídal Richard Müller na otázku, jak zvládá pandemii koronaviru pro deník Nový čas. 

Překvapivé je i zpěvákovo tvrzení o tom, že i po několika desítkách let v branži má stále před svými koncerty velkou trému. „V ten den, případně den předtím, mám takové nervy, že by sem o tom nerad mluvil. Je to sice práce, kterou dělám 35 let, ale kdyby existoval jiný způsob, jak vydělat na rodinu a daně, tak by jsem se pravděpodobně věnoval něčemu jinému,” překvapil zpěvák svou výpovědí. 

Richard Müller Richard Müller Zdroj: Profimedia.cz

Kromě toho se zpěvák velmi otevřeně rozpovídal i o svém soukromí a zdraví. „Ten věk, kdy přestává být všechno v pořádku, se už blíží. Bolí mě v kříži, nohy, kolena, zrak se kazí. Takové ty běžné problémy, které mají asi všichni lidé v tomto věku. Někteří mají štěstí, že problémy přijdou později, a někteří velkou smůlu, že je to chytí brzy,” prozradil.

Richard Müller má celkem tři děti. Šestadvacetiletou dceru Emu, devětadvacetiletého syna Filipa a nejmladšího osmiletého Markuse. „Mezi dětmi je velký věkový rozdíl, ale já to cítím velmi spontánně a upřímně teď nanovo a mám z toho radost, že jsem se mohl v životě víckrát otočit,” nechal se zpěvák slyšet, jak vnímá věkový rozdíl mezi svými dětmi. Právě s osmiletým Markusem se musel v době pandemie doma učit. 

„Já jsem to zvládal, ale hůř to zvládal on, protože sedět u počítače ho zoufale nebavilo. Nakonec jsme všechno úspěšně zvládli. Tak jako všechny věci, které se zvládnout dají. Učil jsem se s ním i já,” popisoval náročnost domácí výuky. 

Přesto všechno, že se zpěvákovi velmi daří a může se radost i z úspěchů svých dětí, existuje něco, co ho velmi mrzí. „Že jsem svou krásnou rodinu přivedl k rozvodu. To mi říkal i otec - život ti ukáže. Dnes je už škoda se takovými věcmi zatěžovat. Stalo se a dnes mám pocit, že jsou spokojené obě strany,” odpovídal zpěvák na otázku, zda něčeho z minulosti lituje. 

Zároveň ale uvedl, že je nesmírně pyšný na svoje děti. „Já s nimi komunikuji konzultační formou, aby neměly pocit, že jim něco přikazuji. To není šťastné řešení,” dodal na závěr, jak funguje jeho výchova. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky