Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Legendární MacGyver dnes: Z krasavce obtloustlým spokojeným důchodcem

Vytahané tričko, pupek, povislá prsa, šediny!
Vytahané tričko, pupek, povislá prsa, šediny!
Zdroj: Profimedia

Před více než pětatřiceti lety se na televizních obrazovkách objevil jako Angus MacGyver, který zvládl vyřešit jakýkoliv problém. Na jeho legendární úsměv i schopnost všechno zvládnout během chvilky za pomoci jakéhokoliv předmětu, který měl právě po ruce, fanoušci vzpomínají dodnes.

Na televizních obrazovkách se Richard Dean Anderson, rodák z Minneapolisu, objevil poprvé jako lékař v nekonečném seriálu General Hospital. V 80. letech pak získal legendární roli Anguse MacGyvera. Chlapíka milujícího adrenalin, dobrodružství a akci.

Jak seriál, tak herec se stali legendami. Sám Richard přiznal, že mu MacGyver dosloval vzal sedm let života. Vystupoval totiž v každém díle v téměř každé scéně, neměl tudíž vůbec žádné volno.

... ani se nechce věřit, že je to ten samý člověk! ... ani se nechce věřit, že je to ten samý člověk! Zdroj: Profimedia

MacGyver vzal herci sedm let života

Díky tomuto seriálu se však stal slavným a role se jen hrnuly. Jeho další hereckou zkušeností byla hlavní role ve dvoudílné minisérii Pandořina skříňka, která byla také poměrně úspěšná a pozvedla Richardovu popularitu ještě o nějaký ten stupínek výš.

Pak přišla legendární Hvězdná brána, kde si zahrál plukovníka letectva Spojených států amerických, který se svým týmem prozkoumává vesmír. Tato role ho opět dostala na vrchol. Seriál se vysílá stále znovu, a není se čemu divit, i čeští diváci ho milují.

Role Jacka O’Neilla však začala herce ničit, a rozhodl se pomalu ze seriálu odejít. Jeho přítelkyni Apryl se totiž roku 1998 narodila dcera, a herec na ni neměl téměř žádný čas. Působil totiž také jako producentský dohled nad Hvězdnou bránou.

Z krasavce se stala troska! Z krasavce se stala troska! Zdroj: Profimedia

Odešel od filmu kvůli dceři

Odešel tedy a začal se starat o dceru. S přítelkyní se nakonec rozešel a stal se otcem na plný úvazek. Výchovu zvládl na jedničku. Ukazuje to i fakt, že Wylie před více než rokem dostudovala bostonskou Emerson College. Kvůli pandemii koronaviru však nemohla mít velkolepou promoci, na jakou jsou studenti na takovýchto školách zvyklí.

Dnes se Richard Dean Anderson věnuje malování, focení a postování informací o svém životě na Instagramu. Fanoušci tak mohou vidět, jak se děsí svého účesu, který ztratil v době pandemie kvůli zavřeným kadeřnictvím tvar, nebo webové odkazy s občas kontroverzními názory na svět.

Na sociálních sítích můžete vidět i jeho merch a můžete si koupit tričko, mikinu nebo třeba hrneček s podobiznou legendárního MacGyvera, muže, který uměl švýcarským nožíkem smontovat letadlo. A to už se vyplatí!

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky