Rey Koranteng letos oslaví jubilejní padesátku a rodina je pro něj na prvním místě. Známý moderátor už dlouhé roky vysílá společně se svou kolegyní Lucií Borhyovou v hlavních televizních novinách a patří mezi nejznámější tváře českého showbyznysu.

Koranteng se narodil do rodiny české matce a ghanskému otci, který byl na studiích v tehdejším Československu.

Rodiče moderátora se seznámili v Praze, začali spolu randit a krátce nato se vzali. Po dvou letech se jim narodil syn Rey.

„Shodou okolností to bylo ve chvíli, kdy otec už dostudoval a měl se vracet do Ghany. Takže se tam vrátil, já jsem se narodil a po dvou měsících jsme s maminkou letěli za ním,“ prozradil Koranteng v knize Náš černobílý svět.

Příběh lásky ovšem neměl ovšem dlouhého trvání a rodina žila pohromadě v ghanském městě Accra pouhých osm měsíců.

Reyova maminka onemocněla malárii a musela odcestovat do Evropy, aby se jí dostalo řádné lékařské péče. Po návratu do Čech se ale rozhodla do Afriky nevracet.

„Problém nastal asi v mámině rozpoložení, když prostě odešla do úplně jiného světa. Nakonec dostala malárii a její zdraví dostávalo celkově zabrat, takže jsme se vrátili do Československa na rekonvalescenci a pak už jsme zpátky neletěli,“ zavzpomínal Koranteng na své dětství.

Rey nakonec vyrůstal pouze se svou maminkou a babičkou v Libni a svého otce od té doby už nikdy neviděl.

V Africe má pět nevlastních sourozenců

Ačkoliv se o něj otec nezajímal, pravidelně prý kontroloval skrze velvyslance, jak se mu daří. Ke Korantengovi se též dostalo pár informací, například že měl před smrtí být ředitelem velké nemocnice v Akkře.

Oblíbený moderátor dokonce jeden čas přemýšlel o tom, že vyrazí otce navštívit, to ale už bohužel nestihl. V Africe má po svém otci Koranteng dalších pět sourozenců.

„Jde o pět nevlastních sourozenců, se kterými jsem v kontaktu. Tím, že si občas napíšeme, objevujeme na dálku jeden druhého, ale není to rodina ve smyslu společných zážitků,“ popsal Rey a dodal, že se za příbuznými na návštěvu zatím nechystá.

Rey Koranteng žije dlouhé roky ve spokojeném vztahu s manželkou Monikou, se kterou má tři dcery - Vanessu, Sophii a Leontýnu.

Rodina žije v domě nedaleko Prahy a moderátor se netají tím, že by klidně přivítal i další přírůstky.

„Vanessa je už dávno samostatná jednotka, navíc se pohybuje v byznysovém prostředí, kterému já moc nerozumím a žije v zahraničí. Samozřejmě už bych mohl být dědečkem a moc se na tu roli těším, ale zatím to není aktuální,“ svěřil se Koranteng se svým přáním Blesku. Na vnoučátka si ale nejspíš bude muset ještě pár let počkat.

Související články