"Za časů dávných bohů, hrdinných náčelníků a králů, neklidem zmítaná země zrodila hrdinku. Byla jí Xena, mocná princezna zocelená žárem bitev. Síla, vášeň, nebezpečí. Její odvaha změní svět," právě tak kdysi začínal každý díl seriálu Xena: Princezna bojovnice.

V americkém seriálu diváci vídali dlouhých pět let dvě hrdinky Xenu a Gabrielu. Z obou žen se staly kamarádky i v reálném životě.

Touha po herectví

Renée tíhla k umění už od dětství. Není se tak čemu divit, že navštěvovala školy zaměřené tímto směrem. Studovala Taylor High School a Houston High School of Visual and Performing Arts. Celá její rodina včetně staršího bratra Chrise ji v jejím snu podporovala.

První pracovní příležitosti se objevily už v pubertě. Talentovaná Renée se začala ukazovat v reklamách. Zazářila dokonce v jedné reklamě pro fastfood McDonald's. Její první filmová role byla v roce 1989 ve filmu Noční hra. Už v té době patřila k formaci mladých umělců v prestižním The Mickey Mouse Club na Disney Channel. Kvůli tomu si vysloužila roli v jednom z Disney filmů Dobrodružství Hucka Finna.

Na první větší výraznou roli si ovšem musela počkat. Zlom nastal až v době, kdy se objevila v roli Deineiry v televizním filmu Hekules a ztracené království z roku 1994. Právě po natočení tohoto snímku získala pozornost výkonných producentů Sama Raimiho a Roba Taperta.

Spolupráce s nimi vedla k další roli. Ukázala se ve filmu Darkman II: The Return of Durant. Rok na to přišla ta nejzásadnější nabídka. Renée se začala objevovat v seriálu Xena: Princezna bojovnice. Hrála Gabrielu, která byla věrná pomocnice Xeny. Seriál se vysílal v letech 1996-2001.

Talentovaná umělkyně

Herecký svět byl pro Renée malý. V roce 2002 si založila vlastní produkční společnost ROC Productions. Začala psát, režírovat a dělat produkční. Jejím prvním dílem byl film Diamonds and Guns. V roce 2010 natočila krátký a mnohými kritiky oceňovaný film Words Unspoken. O sedm let později produkovala svůj druhý celovečerní film s názvem Watch The Sky.

Svůj talent předvedla i v divadle, ve kterém spolupracovala s profesionálními i komunitními divadelními skupinami. Na divadelních prknech se představila dokonce po boku svého syna Milese. V roce 2019 si založila vlastní divadelní společnost s názvem House of Bards Theatre Company. Produkuje především komorní a intenzivní verze klasických děl, jako jsou Macbeth a Romeo a Julie.

Sexy i po padesátce

Ve svých třiapadesáti letech je Renée stále velmi atraktivní ženou. Na první pohled si její pozorní fanoušci všimnou jen jedné velké změny. Blond vlasy si obarvila na zrzavo.

Seriál Xena: Princezna bojovnice dal dohromady jedno celoživotní přátelství. Renée a Lucy Lawless, která hrála ve zmiňovaném seriálu hlavní roli jsou stále v kontaktu.

Obě herečky se na place setkaly ještě jednou. Po neuvěřitelných pětadvaceti letech se potkaly na natáčení seriálu My Life Is Murder. Lucy Lawless v něm ztvárňuje hlavní postavu, Renée se ve snímku objevila jen v jedné epizodě.

"Upřímně řečeno, nemyslela jsem si, že se to stane. Lucy se o tom zmínila už v roce 2019, nebo tak nějak. Já si hrozně přála, abych s Lucy znovu spolupracovala. Takže když přišel telefonát s nabídkou na epizodní roli, byla jsem ohromená, abych byla upřímná, a doufala jsem. Byl to sen," okomentovala spolupráci se svou kamarádkou Renée pro TVInsider.

Související články