Rodinný muzikál natočila režisérka Věra Plívová-Šimková. Děj se točí kolem kamarádství dvou děvčat a sporu dvou chlapeckých fotbalových týmů. Jednu z písní, která ve filmu zazněla, nazpíval tehdy Karel Gott.

Dvě hlavní hrdinky, Markétu a Žanetu, si tehdy zahrála Yvetta Kornová a Renata Mašková. První jmenovaná si tehdy jako malá holčička dokonce nazpívala všechny písničky z filmu sama. Její nastartovanou kariéru ale později přerušila závislost na alkoholu.

Oproti tomu Renatu Maškovou nic takového nepotkalo. Měla již od dětství velký talent. V době, kdy uspěla v konkurzu do zmíněného muzikálu, tančila v baletní přípravce Národního divadla a dramatický kroužek. 

Herectví ji připravilo o kamarády

Když si ji pomocná režisérka vyhlédla ve škole, chtěla po ní nejprve, aby zahrála rozzlobenou školnici. Jako druhý úkol jí uložila zahrát dceru ženy, která se rozhodla opustit manžela. Obě dvě drobné etudy zvládla na výbornou, a tak roli ve filmu dostala. 

Bohužel úspěch na hereckém poli měl negativní vliv na sociální život malé Renaty. Kvůli slávě přišla postupně o všechny přátele. Nejlepší kamarádka si od ní dokonce odsedla z lavice.

“Když jsem se po prázdninách vrátila do školy, moje nejlepší kamarádka už seděla s jinou holčičkou. Ostatní holky mi řekly: No, co si myslíš, vždyť jsi teď namyšlená herečka,” popsala pro média před časem.

Tlak hereckého světa neustála

Po základní škole se rozhodla studovat konzervatoř. Kromě toho dostala ještě několik dalších filmových rolí, například ve filmech Jak se točí rozmarýny a Velké trápení. 

Nakonec si ale začala uvědomovat, že toto prostředí pro ni možná nebude to pravé. Nelíbily se jí především intriky mezi herci a také to, že si s kolegy nemohli vzájemně skutečně důvěřovat. 

“Jestli jsem měla nějaký talent, pak mi k němu Bůh nedal povahu,” uvedla před časem pro Lidovky.cz.

Zakotvila ve školství

Od postu herečky se proto postupně přesunula k profesi produkční, která se jí zalíbila a nějaký čas se jí skutečně věnovala. Nakonec se ale média rozhodla opustit úplně a nadobro. 

Nějakou dobu pracovala na pozici asistentky obchodního ředitele v jedné větší firmě, nakonec se ale rozhodla změnit obor znovu. Působila poté jako školní hospodářka a ve školství se jí zalíbilo. 

Nyní již více než dvanáct let pracuje na základní škole v pražských Kunraticích, kde zastává pozici vedoucího střediska volného času domu dětí a mládeže. Poté, co se jí narodili synové Lukáš a Vojtěch, už se soustředila převážně na svou rodinu.

Související články