Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Regina Rázlová si prožila peklo: Vězení, zákeřná nemoc i rozpadlé vztahy

Regina Rázlová
Regina Rázlová
Zdroj: Profimedia
Regina Rázlová

Regina Rázlová toho za svůj život prožila opravdu dost, proto není divu, že vše sepsala do knihy. Byla uvězněna, muži jí ničili život a to vše si nezapomnělo vybrat svou daň na jejím zdraví. Jak žije tato hvězda stříbrného plátna nyní a jak na nelehké životní okamžiky vzpomíná?

Když chodila Regina Rázlová na DAMU, zamilovala se do svého spolužáka Petra Štěpánka, kterého si také vzala. Herec k ní však tak velkou láskou nehořel a po půl roce od ní odešel za jinou ženou. Rázlovou to zničilo.

„Milovala jsem ho, byla to studentská láska. Potkali jsme se na škole, na DAMU. Moc se mi líbil. Byl to krásný, jemný, něžný muž,“ prozradila Blesku.

Stejný osud ji bohužel čekal i s dalším manželem, hercem a dabérem Petrem Olivou. Toho si vzala roku 1977 a vypadalo to, že se známý sukničkář po jejím boku změnil. Počali dceru Adélu, ale ani to nakonec nepomohlo, aby rodina zůstala pohromadě.

Jejím třetím partnerem se stal Jindřich Santara, se kterým konečně nalezla štěstí. Ten však bohužel v roce 2012 zemřel. 

Nikdy neprozradila jedno velké tajemství

V osobním životě si Regina nese jedno velké tajemství. Nikdo neví, kdo je otcem jejího syna Lukáše. Tuto skutečnost nikdy neprozradila.

Rázlová hrála v Národním divadle, kde na ni mnoho kolegů hledělo skrz prsty kvůli tomu, že jí tam měl údajně vyšlapat cestičku její otec a komunistický pohlavár Stanislav Rázl. Nebyla to však pravda, a když Regina skončila bez práce, musela se o sebe a své dvě děti postarat sama.

V té době zkoušela proutkařit, vykládala karty a nakonec prodávala chlebíčky v bufetu. Ale ani to nebylo nejhorší období jejího života. To přišlo až roku 1998.

Byla spolu s dalšími lidmi obviněna z vytunelování firmy Skloexport a skončila ve vězení. Šlo o obrovskou částku, která přesahovala půl miliardy. Případ se vyšetřoval dlouhá léta a Rázlovou z vězení pustili po jedenácti měsících. Poté se stáhla z veřejného života.

„Musela jsem projít společensko-politickým procesem. A když jsem se z toho po letech dostala a vyléčila si pošramocené zdraví, byla jsem přece jen pořád plná. Nechci říkat křivdy ani zapšklosti, ale toho příběhu a minipříběhů, které v něm byly schované,“ zavzpomínala pro Český rozhlas.

Od soudů ji zachránila roztroušená skleróza

V té době se u ní naplno rozjela roztroušená skleróza, kvůli které nemusela navštěvovat soudní stání a proces pro ni přestal existovat. Zdraví však vzalo zasvé a Rázlová byla často hospitalizovaná, chodila na terapie a několikát skončila i na psychiatrii.

Nakonec se díky amnestii Václava Klause mohla vrátit k herecké profesi. Také jí velmi pomohl její třetí manžel Jindřich Santara, který ji přivedl k myšlence, aby napsala knihu. Nakonec tak vzniklo dílo s názvem Z uvedených odposlechů je zřejmé, že obviněná Regina Rázlová… Z chmurné etapy svého života se opravdu vypsala a nyní už se do minulosti nedívá.

Poslední zkouškou, kterou osud pro herečku připravil, byla autonehoda, kdy začal její luxusní vůz hořet. Dostala se z něj na poslední chvíli. Nyní už má snad žena s podmanivým hlasem vybráno a stáří si užije v klidu a pokoji.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky