Narodila se v roce 1947 v malé obci nedaleko Ústí nad Labem. Už jako malá holka vystupovala na všemožných besídkách a vůbec se nestyděla. Kromě toho ji bavila také výtvarná výchova nebo fotografování. 

Po základní škole vystudovala na průmyslovce filmovou výrobu a právě během středoškolských let si poprvé zahrála divadlo. Když se proto po maturitě rozhodovala, co dál, přihlásila se na DAMU. 

Přijata byla hned napoprvé. Zlé jazyky sice povídaly, že se o to zasadil její tatínek Stanislav Rázl, který byl předseda a místopředseda vlády, ale faktem je, že talentu měla skutečně mnoho, a tak nejspíš protekci nepotřebovala. 

Ve své době byla hvězdou první třídy

Už jako studentka začala hostovat v různých divadlech, po státnicích se nakonec dostala do pražského Divadla E. F. Buriana a brzy poté se začala objevovat také v televizi. 

Během své kariéry natočila celkem třiadvacet celovečerních filmů, většina z nich se natočila v letech 1969-1980. Za zmínku stojí rozhodně snímek Utrpení mladého Boháčka, Zatykač na královnu nebo třeba Parta hic. Objevila se také v seriálech, kupříkladu 30 případů majora Zemana nebo Nejmladší z rodu Hamrů. 

Kromě natáčení také hrála v Národním divadle a vyučovala na DAMU. Mezi studenty prý byla velmi oblíbená. Po roce 1989 si ale zahrála už jen ve filmu Kolja, a to vedlejší roli sociální pracovnice Zubaté, kterou ztvárnila velmi přesvědčivě. 

Kvůli podnikání skončila ve vazbě

Po revoluci se na ni tak trochu zapomnělo. Ona se tím ale nenechala odradit a s chutí se vrhla na podnikání ve finanční sféře. Protože se jí dařilo, stala se předsedkyní představenstva jisté vývozní firmy. Po čase začala také působit jako prezidentka holdingu Skloexport Group a.s.. Skvěle se jí dařilo, ale následně přišel tvrdý zvrat. 

V roce 1998 byla nečekaně obžalovaná za zneužití informací v obchodním styku a dokonce i vytunelování firmy. Obvinění byla sice nakonec zproštěna, ale musela strávit celý rok ve vyšetřovací vazbě, což ji velmi silně poznamenalo. 

V roce 2006 vysoudila u Evropského soudu na českém státu odškodné za své útrapy, případ ale nakonec skončil v roce 2013 bez určení viníka.

Propukla u ní vážná nemoc

Kromě toho, že se po návratu z vazby prakticky psychicky zhroutila, u ní také propukla roztroušená skleróza. Podle Reginy Rázlové za to může právě pobyt ve vězení, kde jí nebyli ochotní podávat antidepresiva. Během uvěznění si pečlivě psala deník a později jej v knižní podobě vydala pod názvem Z uvedených odposlechů je zřejmé.

Po roce 2000 se opět vrátila k herectví. Objevila se například v seriálech Ohnivý kuře, Policie Modrava, Případy 1. oddělení nebo ZOO. V průběhu života byla Rázlová celkem třikrát vdaná, a to půl roku za herce Petra Štěpánka, poté za herce Petra Olivu. 

Její poslední manžel Jindřich Santar se s ní oženil během doby, kterou strávila ve vazbě. Byli spolu šťastní, bohužel ale hereččin muž v roce 2012 zemřel.

Související články