Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Ředitelka Miss Junior Kateřina Hamrová: „Na své missky jsem pyšná!“

Zdroj: Miss Junior

Soutěž Miss Junior, jejíž je Kafe.cz pro letošek exkluzivním mediálním partnerem, se od mnoha dalších soutěží krásy výrazně liší. V čem, to nám vysvětluje její ředitelka, Kateřina Hamrová…

Před časem mi jeden muž při chatové diskuzi položil trochu filozofickou otázku:

Proč je ideálem krásy vychrtlá modelka, když většina populace takové míry nemá? Proč návrháři neustále preferují ty „ramínka“ na šaty a ne ženy z reálného života? Proč vlastně!?

Michaela Šejnohová, Jana Bobošíková

Michaela Šejnohová

Na přiložených fotografiích je Miss Junior ČR 2008 Michaela Šejnohová zachycená v Bruselu. Návštěva Evropského parlamentu je jednou z cenu, kterou vítězky pravidelně získávají od europoslankyně Jany Bobošíkové. Míša byla z návštěvy nadšená, což vedení soutěže i paní Bobošíkové napsala v děkovném dopise.

Jdu kolem výlohy módního domu a říkám si: „Pane, to je ale skělý kostým!“ A když si ho zajdu zkusit, už se mi na mně zdaleka tak nelíbí jako na figuríně! Jenže ona má velikost 32, což já rozhodně ne :-)! Kouknu do časopisu a vidím, jak modelky středního věku promují krémy na vypínání pleti. Jenže jim vypnul pleť grafikův program v počítači. Zkrátka svět chce být klamán, řekl klasik, a lidé často podlehnou iluzi, že sen může být realita. Pokud je vám 30, lze konstatovat, že nepodlehnete tak snadno a snad ne úplně všemu. Pokud je vám ale 15 nebo 20, může to mít i celoživotní následky, třeba na zdraví. A proto se soutěž Miss Junior otevřeně staví proti tlaku médií a modelingových agentur na dívky, že vychrtlost je jediná správná volba. Což vede k nesmyslnému hladovění, bulimii a mentální anorexii. To odmítáme.

Michaela Šejnohová

Michaela Šejnohová

 

Tato zatím stále úřadující Miss Junior ČR 2008 má nadprůměrné IQ (součástí práce a přípravy dívek na finále jsou i testy prevence životního stylu - zdravá strava a IQ testy). Stepuje, tančí, mluví dvěma světovými jazyky a chystá se na studium na vysoké škole. Je tedy vzorným příkladem dívky - Miss Juniorky.

Ale vrátím se k otázce. Odpověď na ni by mě zajímala i od vás, když už jsme tu „na kafíčku“. Podle mého soudu na tohle téma není jednoznačná odpověď. Vše je volbou každého z nás. Fotografie i kamera každému člověku přidá několik pěkných kilogramů navíc. Většinou to bývá tak, že vidíte-li herce osobně, řeknete si: je, ten (ta) je drobný(á). Ano, opticky objektiv „nafukuje“, ale to přece neznamená, že si podlomíte zdraví, jen proto, abyste opticky vypadali lépe... Ideál krásy se mění v čase a společnosti. Od Věstonické Venuše po deforomované (šněrovačkami doslova přeškrcené) minipasy (Marie Terezie si dokázala nechat „ušněrovat pas“, jehož míru nemají mnohé ženy ani kolem krku), přes africké ženy, co si vytahují krky a ušní boltce, některé si deformují dolní ret... až po například Marylin Monroe, která vychrtlá určitě nebyla :). Mohla bych pokračovat...

Zkrátka, co je ideálem krásy? Zmíněná Venuše, Twiggy nebo Rubensovy boubelky? Byla Lady Di krásná? Nebo Matka Tereza? Nebo Angelina Jolie, Demi Moore či Tereza Maxová? Já myslím, že všechny jsou krásné, protože krása vychází zevnitř. Krása není pro mě v kilech ani mírách. A kdo se podřizuje tomuto „diktátu“, ochuzuje sám sebe. Když několik agentur nutilo Cindy Crawford, aby si nechala odstranit mateřské znaménko nad horním rtem, vydržela, neustoupila a po několika letech ji ono znaménko proslavilo a stalo se její identifikací v moři modelek. A co třeba zadeček Jennifer Lopez, je krásný? V každém případě si ona právě ze svého „pozadí“ udělala svoji značku a myslím, že tak to má být.

Takže když se mne kdokoli zeptá, proč je ideálem krásy vychrtlá modelka, říkám, nemyslím si, že ideálem krásy je vychrtlá modelka. Krása je umět být sám sebou, znát svoji cenu, to v čem dokážu být nejlepší... Vyrovnaný, šťastný a zdravý člověk může být úspěšný a krásný zároveň.

Michaela Haladová

Michaela Haladová

 

Michaela je Miss Junior ČR 2007. Je mistryní republiky v deseti tancích (závodně tančí společenské a latinsko - americké tance od svých šesti let). Má velké úspěchy na přehlídkových molech a fotí pro nejrůznější prestižní klienty. Chystá se rovněž ke studiu na vysoké škole.

Pro někoho jsme v rámci modelu soutěžního klání zvolili v tomto duchu opravdu radikální změnu: zrušili jsme promenádu v plavkách, kterou považujeme za přežitek. Dívky se nabízejí jak zboží ve výlože. Na co potřebují vidět porotci a diváci polonahou slečnu? Jestli mají dívky celulitidu na stehnech a zadečku, kontrolujeme během castingů. Pravidly zakázaný pearcing a tetování také. Není třeba je takhle neuctivě obnažovat. Promenádu v plavkách jsme zrušili, protože hledáme vnitřní krásu! Naopak ve volné disciplíně má dívka možnost ukázat, co v ní je, zaujmout osobností, kouzlem, pohotovostí spontánností. Tady hledáme charisma, ne v bikinách :-). Pokud někdo zruší v takovéto soutěži volnou disciplínu, udělá ze soutěžích jen loutky, bezduchou výplň programu.

Veronika Kozielová

Veronika Kozielová

Veronika je 1. viceMiss Junior ČR 2007.

Leona Bartošová

Leona Bartošová

Leona je viceMiss Junior ČR 2007.

V tomto ohledu jsem opravdu, dá se říct, pyšná na dívky, které filozofie Miss Junior oslovila. Opravdu máme úspěšné, sebevědomé a šikovné vítězky. Chci, aby se dívky rozvíjely, hledaly spíše sebe samy a svou cestu a místo v životě. Nemáme ambici tvrdit, že budujeme světové topmodelky. Ale ukazujeme možný směr cesty. Právě v tom, myslím, je soutěž Miss Junior jiná a těší mne, že to mnozí oceňují stále intenzivněji. Ostatně s nejúspěšnějšími finalistkami uplynulých deseti ročníků se budou moci diváci setkat přímo v rámci finálového galavečera Miss Junior 2009, který se bude konat 2. září v Praze. Přihlásit se můžete na stránkách:

www.missjunior.cz


Miss Junior Česká republikaZajímáte se o soutěže krásy? Kafe.cz, které je pro letošní ročník Miss Junior exkluzivním mediálním partnerem, vám bude pravidelně přinášet zajímavé informace ze zákulisí této soutěže, rozhovory s finalistkami a budete mít možnost vyhrát i VIP vstupenky na finálový galavečer. A jako bonus budou čtenářky Kafe.cz volit Miss Junior Internet 2009

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky