Hvězdy mezinárodního formátu z nich pak udělal jediný film: Brigitte Bardot oslnila ve snímku ...a Bůh stvořil ženu v roce 1956, její vášnivé mambo vyrazilo mužům doslova dech. To Loren zazářila o čtyři roky později ve filmové adaptaci románu Horalka – za svůj strhující výkon získala jako první herečka v historii Oscara za nejlepší ženský výkon v neanglicky mluveném filmu. Raquel Welch zase katapultoval mezi hvězdy snímek Milion let před Kristem z roku 1966 – dlouhonohá kráska v kožených bikinách se natrvalo usídlila v mužských snech.

Sophia Loren: Těžký život hvězdy

Všechny okusily, co znamená sláva, i z té druhé, méně příjemné stránky. Se stálou pozorností médií se však každá vyrovnávala jinak. Nejlépe na tom byla Loren, o kterou pečoval již zmiňovaný manžel Carlo Ponti. Byl o 28 let starší a zkušený, i díky němu je Loren respektovanou herečkou. Až do Pontiho smrti v roce 2007 tvořili stabilní pár, který vychoval dva syny Carla (49) a Edoarda (45).

Brigitte Bardot před filmem utekla

Pravým opakem byla Bardot, kterou sláva a mediální zájem hnaly doslova ode zdi ke zdi. Na jedné straně si užívala všeho, co jí život hvězdy nabízel, na straně druhé se utápěla v depresích, že ji nikdo nemá rád. Několikrát se dokonce pokusila o sebevraždu. Miliony mužů ji milovaly, ale všechny vztahy (včetně tří manželských) jí zkrachovaly. Zachránila stovky zvířat, ale o svého jediného syna Nicolase (58) se postarat nedokázala. Teprve když v roce 1973 dobrovolně skončila s filmovou kariérou, dostal její život smysl a čtvrté manželství s Bernardem d´Ormalem vydrželo dodnes...

Raquel Welch na děti nedá dopustit

Raquel Welch byla vdaná celkem čtyřikrát a ani jedno manželství nedopadlo dobře. Na rozdíl od Bardot však své dvě děti – syna Damona (58) a dceru Tahnee (56) – považuje za největší životní dar. „Katherine Hepburn měla pravdu, když říkala, že žena se nemá vdávat a mít děti, když chce být herečkou. Přesto jsem šťastná, že jsem zvolila svoje dvě děti,“ uvedla.

Raquel a Sophia: Jak to že nestárnou?

S přibývajícími roky bojujeme všichni, filmové hvězdy nevyjímaje. Při pohledu na některé z nich se nám ale může zdá, že i čas jde oblafnout! Jak je to možné?

Raquel Welch si při výšce 1,68 cm stále udržuje míry 93-59-89. Dodržuje přísný jídelníček – snídá vaječné bílky a obilniny a po šesté hodině večerní nejí, pravidelně cvičí jógu. Sůl, cukr a kofein jsou tabu! Plastiky v krajním případě nezavrhuje stejně jako botulotoxinové injekce.

Také Sophia Loren si udržuje štíhlou postavu a mladý vzhled díky zdravému životnímu stylu. „Vstávám ráno v sedm a po desáté večer už jsem v posteli. Ráda a hodně chodím, koupu se v panenském olivovém oleji a miluji špagety na všechny možné způsoby. Ale jen malé porce,“ říká. Plastické operace neodsuzuje, ale používá prý jen speciální žehličku na vyhlazení vrásek. Péče se jí každopádně vyplácí... Vždyť která žena by si mohla dovolit pózovat pro kalendář Pirelli po sedmdesátce, jako to udělala ona v roce 2006?

BB vrásky neskrývá

Zcela opačně se k přibývajícím létům staví slavná Bardotka. Na životosprávu více méně kašle. Je sice třicet let vegetariánka, ale zdaleka ne kvůli štíhlé linii. „Jím ráda a hodně, hlavně večer. Oběd naopak často vynechám, je to ztráta času. Dám si jen kousek čokolády nebo ovoce,“ svěřila se herečka. Vrásky v obličeji, za kterým „vděčí“ nejen věku, ale také své velké kuřácké vášni a zálibě v opalování, neskrývá, nebarví si ani vlasy. Na svou bývalou krásu je ale přece jen stále pyšná, alespoň podle historky, která o ní koluje: Herečka před pár lety zaslechla jednoho turistu, jak o ní říká, že je teď hrozně škaredá. Přišla k němu a ohradila se: „Ne. Já jsem Brigitte Bardot!“ To může říct jen opravdový sexsymbol...