Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Rapper Vanilla Ice: Bohužel už není hvězda, i když vizáží by na to i teď měl!

Zdroj: Youtube
Prohlédněte si všechny fotografie (11)

Vanilla-Ice měl slušně našlápnuto, ale tlak slávy neustál, propadl drogám a zpátky na vrchol se "škrábe" už přes dvacet let.

Divoký rozjezd

Robert Matthew Van Winkle se narodil v Dallasu v roce 1967. Rodinné zázemí neměl na jedničku a za svůj život poznal mnoho nevlastních otců. Právě nehostinnost na domácí půdě mu způsobovala problémy ve škole a hnala ho ven. Ve svých 18 letech už měl problémy se zákonem, živil se mytím aut a po nocích tancoval v barech. Zaháčkoval se v texaské breakdance skupině Pep Busters a dal o sobě opět vědět, tentokrát v dobrém.

Řeč je o jednom z prvních rapperů. Vanilla Ice neudělal svou hudbou díru do světa a slávu jednoho alba nedokázal udržet, přesto dodnes vystupuje a pomalejší tempo mu svědčí.

Ice Ice Baby

První album Hooked nezaznamenalo téměř žádný úspěch, to si naplno vybralo až To The Extreme, kde se sešlo několik hitů v čele s Ice Ice Baby. Prodalo se přes 20 milionů kusů a horečka jménem Vanilla Ice se šířila jako mor. Posluchači nebyli jediní, komu se podlamovala kolena. Sama Madonna se objevovala po jeho boku přes osm měsíců.

Ztraceno v nenávratnu

V roce 1991 si rapper naordinoval tříletou pauzu a dal přednost motorkám. Vrátil se s dredy a novým hudebním stylem, který nápadně připomínal gansta rap. Mind Blowin´ mělo představovat velkolepý comeback, ale fanoušci o něj nejevili zájem a album skončilo na samém chvostu prodejnosti. Ani alba Hard To Swalow, Bi-Polar, Platinum Underground ani Vanilla Ice Is Back nevrátila rappera na výsluní. Hledal se, měnil styly a nadobro zabředl ve svém jediném hitu, který se nebojí do úmoru remixovat a ždímat poslední drobné.

Vanila-Ice neodolal drogám, pokusil se o sebevraždu.

Sám za sebe

V době, kdy se zoufale snažil najít si místo na hudebním poli, bojoval se závislostí na heroinu, pokusil se o sebevraždu, narodily se mu dvě dcery Dusti Rain a KeeLee Breeze a manželka pravidelně podléhala svodům jeho kolegů.

Nahrávací společnosti se nechtěly vzdát a z V-Ice, jak si začal po odmlce říkat, udělaly loutku hudebního průmyslu. Momentálně se soustředí na menší koncerty, inklinuje k metalu a žije na Floridě.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky