Oblíbenost seriálu stála z velké části na dětských hercích, kteří na obrazovkách dospívali a fanoušci Ranče U Zelené sedmy tak mohli sledovat jejich dospívání. Nejmladší diváci se zase mohli identifikovat se svými hrdiny, takže úspěch byl zaručen. 

Mladí herci na obrazovce prokázali talent, ne všichni z nich ale u filmu zůstaly. Jejich životní osudy jsou různé, rozhodně ale stojí za připomínku. Největší slávy se po letech dočkala herečka Patricie Pagáčová, která natáčela ještě pod dívčím jménem Solaříková. Do seriálu naskočila ve dvanácti letech a pobyt na place si velmi užívala. “Tehdy jsem to vůbec nevnímala jako práci, ale za odměnu. Byly to nejlepší prázdniny a hrozně jsem si to užila,” prozradila pro Kafe.cz herečka s úsměvem před časem. 

Místo filmového plátna nemravné filmy

V roli dospívajícího Štěpána se na obrazovce objevil Marián Beník. Nejen, že již tehdy bylo vidět, že je velmi pohledný, ale navíc měl velký herecký talent. On se ovšem rozhodl jinak, těžko říct, jestli z mladické nerozvážnosti a nebo touze po rychlém výdělku. Rozhodl se nicméně působit ve filmech pro dospělé, určených především pro pánské publikum. 

“To není možné, to není pravda. To mi k němu nepasuje. To musí být nějaký podvrh, nevěřím tomu. Byl to vždy bystrý a slušný chlapec,” nestačila se divit pro Blesk jeho seriálová babička v podání herečky Jany Štěpánkové.

V seriálu si zahrála také Irena Škarková, která ztvárnila Elišku. Ta si sice tuto zkušenost užila, ala místo herectví se nakonec rozhodla věnovat marketingu, založila rodinu a žije ve Zlíně. O poznání smutnější osud potkal představitele Matěje jménem Pavel Zedníček. Jmenovec slavného herce se po své první roli již herectví nevěnoval. Server TV Guru navíc přišel s informací, že Zedníček po vážné nemoci nedávno zemřel ve věku pouhých 36 let. 

Slovenský přízvuk byl na obtíž

Hlavní roli v seriálu si zahrál slovenský herec Miroslav Noga. Režisérovi se ale tehdy nezamlouvalo, že mluví slovensky, protože se bál, že mu zejména dětští diváci nebudou rozumět. Předaboval ho proto Petr Rychlý. Na slávě to ale Nogovi nijak neubralo a herectví se věnuje dodnes. 

V osobním životě ale nemá právě na růžích ustláno. Z prvního manželství má totiž dva dospělé syny, z nichž jeden je bohužel handicapovaný a žije v ústavu. Pro herce bylo velmi těžké takovou ránu osudu vstřebat. “Vyrovnával jsem se s tím těžce a špatně. Samozřejmě alkoholem, což byla chyba,” přiznal pro server Nový čas.sk nedávno.

Související články