Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Radovan Krejčíř: Z krále zločinu zničeným vězněm bez naděje. Chce zpět a nemůže!

Radovan Krejčíř
Radovan Krejčíř
Zdroj: Šíp
Radovan Krejčíř

Radovan Krejčíř se od svého zadržení v Jihoafrické republice v roce 2007 snaží dostat zpět do Čech a být souzen podle našich zákonů. Ačkoliv stejné přání měli i úředníci, nyní od bývalého mafiána dávají ruce pryč.

Příběh Radovana Krejčíře zná asi každý, v rychlosti si ho však připomeneme. V roce 2005 byl označován jako jeden z nejbohatších Čechů, z jeho majetku skutečně přecházel zrak.

Podvody, vraždy, krádeže, to vše bylo součástí života Krejčíře, než se pod ním podlomila první větev. Trestnou činnost se podařilo kriminalistům postupně odhalit a nad nekalým podnikatelem se pomalu stahovalo lano.

Při domovní prohlídce v červnu 2005 se podařilo podezřelému uniknout ze své luxusní vily, ačkoliv byl v doprovodu deseti policistů. Tehdy použil lež, že potřebuje na toaletu a následně uprchl za hranice české republiky. Od útěku uběhlo patnáct let, a stala se další řada šílených událostí a vražd!

Dle policie má Krejčíř na svědomí podíl na desítkách nájemných vražd.

Po úspěšném odletu z Čech pomocí falešného pasu se Radovan Krejčír s manželkou ukryl na Seychelách, kde se mu nějaký čas velmi dobře dařilo. Stejný rok dokonce vydal o sobě knihu. Po pár měsících ale uprchlíka objevil Interpol a hledaný zločinec musel řešit, kam s rodinou dál.

Vydal se do Jihoafrické republiky, kde se ale opět věnoval další kriminální činnosti! Ani styky se synem prezidenta ho nakonec nezachránili, aby byl zdejšími úřady odsouzen hned za několik zločinů.

Zprvu si ho policie všimla kvůli obrovským daňovým únikům, následně byl ještě obviněn z držení drog a pokusu o vraždu. Dle jihoafrickým médií je podnikatel spojován s dvanácti vraždami! Za své činy nakonec dostal 35 let vězení, což samozřejmě Krejčíř těžce snáší. Vyjádřil dokonce obavy o svůj život a žádal o přeložení do jiné věznice, což mu soud neumožnil. O to větší je akutálně touha kriminálníka vrátit se domů, kde by vyvázl prakticky bez trestu!

Před zatčením žil život v přepychu

Zatímco v Jihoafrické republice se Radovan Krejčíř dostane z vězení nejdříve za 31 let, v Čechách by na tom byl s trestem mnohem lépe, což si velmi dobře uvědomuje. V roce 2012 potvrdil vrchní soud v Praze souhrnný verdikt 11 let.

Z tohoto důvodu se podvodník snaží o své vydání do rodné země, kde by měl nejen lepší životní podmínky, ale i styky a tudíž možnost dostat se dřív ven. Jenže české úřady nyní změnily stanovisko a o uprchlíka prý nestojí dříve, než si odpyká trest v Jihoafrické republice.

Pro Krejčíře to rozhodně není dobrý vývoj situace, jelikož se mu tresty budou sčítat a tak nejspíš stráví zbytek života za mřížemi!

Krejčíř se z vězení nejspíš jen tak nedostane

Ministr vnitra Jan Hamáček se ke Krejčířově případu vyjádřil jasně. Podle něj představuje mafiánský boss pro Českou republiku hrozbu a proto nebudou o vydání usilovat dříve, než si odsedí celý trest (35 let, zbývá 31) v Jihoafrické republice.

Na celé věci a oddálení vydání uprchlíka do Čech už začaly pracovat bezpečnostní orgány. Úředníci přihlíží v Krejčířově kauze hlavně k faktu, že sám před lety ze země utekl a proto mu nyní pomoc s návratem rozhodně nehodlají ulehčit.

Život v přepychu si tak Radovan Krejčíř může vybavovat maximálně po paměti, podle všech dostupných informací, a vhledem k jeho věku, v cele nejspíš dožije...

Krejčíř žije v Jihoafrickém vězení v otřesných podmínkách, raději by si trest odpykal doma.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky