Na své fanoušky působí často jako dokonalý prototyp slušňáka, jenže zdání často klame. Radim Fiala se totiž může pochlubit pořádně pohnutou minulostí. Nevyhnulo se mu náročné dětství a ani rebelská léta. 

Jeho rodiče se rozvedli, a tak budoucí seriálovou hvězdu, která se proslavila zejména v Ordinaci, vychovával otčím. Ten prý pro ránu nešel daleko a navíc svého nevlastního syna zapřáhl do těžké práce na rodinném hospodářství. Na tato léta proto herec vzpomíná nerad. 

Co se týká jeho skutečného otce Svatopluka, Radim Fiala o něm dlouhou dobu mlžil. Nejprve vyhýbavě tvrdil, že zemřel, později zase prohlašoval, že žije v Jižní Africe. Po čase se ale ukázalo, že jeho tatínek je nejen živý a zdravý, ale dokonce ani nežije příliš daleko od svého syna. 

V mládí to uměl roztočit

“Já žiju v Pardubicích, on v Praze, matku má v Brně. Takže naše vztahy jsou skoro nulové,” měl prozradit otec Radima Fialy pro web NašeHvězdy.cz před časem. 

Co stojí za jejich rodinným odcizením, se umělec nepochlubil, nicméně se má za to, že rozkol souvisí s poněkud bouřlivým mládím Radima Fialy. Když totiž nepříznivé vztahy s maminkou a otčímem už nemohl dál snášet, raději se odstěhoval do garsonky v Brně. A jak to tak u mladých lidí, kteří se poprvé ocitli mimo dohled rodičů bývá, pořádně se tam utrhl ze řetězu. 

Radim Fiala prý v Brně vymetal večírky a vedl pořádně nevázaný mládenecký život. Kromě toho se říká, že opravdu hodně holdoval alkoholu, což může být důvodem, proč se svými blízkými nevychází a ani o nich prakticky nemluví. 

Syny dlouhou dobu tajil

Spekulace o jeho soukromí se mu nicméně příliš nezamlouvají. Na druhou stranu, právě jeho mlčenlivost již několikrát způsobila, že se o sobě prý doslechl pořádné nesmysly. 

“O svém soukromí zásadně nemluvím a přesto jsem se o sobě doslechl, že mám dceru. Přitom mám dva syny,” uvedl herec v pořadu Koptashow a pořádně tím všechny překvapil. Do té doby totiž většina lidí vůbec netušila, že nějaké potomky má. 

V žádném rozhovoru, kterých dává skutečně málo, také neprozradil, jestli je svobodný nebo ženatý. Rovněž se nic neví o jeho synech ani o tom, kdo je jejich matkou. 

Otcovství je pro něj důležité

Jak ale prozradil, role rodiče je pro něj důležitá. V rozhovoru pro web Citizenwear totiž dostal otázku, jaká je jeho životní role. Odpověděl na ni na své poměry poměrně otevřeně. 

“Víte že, takovou otázku jsem ještě nedostal? Ale jen houšť! Pokud se na to podívám z profesního hlediska, tam je to sporné. A když nad tím přemýšlím z lidského pohledu, je to být dobrým otcem pro mé děti. Těm je jedno, jestli jsem tím nebo oním v práci. Ty nezajímá, co zrovna hraju nebo produkuju. Chtějí mít nablízku otce. Tuhle roli bych opravdu nechtěl podělat,” přiznal Radim Fiala.

A k čemu své potomky Radim Fiala vede? “Zatím, aby správně psali měkké a tvrdé i/y a dokázali se dopočítat správného výsledku. A jak říkal můj dědínek Svaťa – kdo neděkuje, příště nic nedostane,” prozradil s úsměvem pro web Aha!.

Z Brna odešel z neznámých důvodů

Také další okolnosti v jeho životě vyvolávají spíše moře otázek, ale žádné odpovědi. Dlouhou dobu měl totiž v rodném Brně stálé angažmá v divadle Husa na provázku, poté se ale něco stalo a on se prakticky ze dne na den přestěhoval do Prahy, kde ho ale nikdo neznal a pracně vydřenou kariéru tak musel budovat od nuly. 

“Já jsem nikdy nechtěl odejít z Brna. Nikdy! Narodil jsem se tam, měl jsem tam kamarády, rodinu, divadlo. Vůbec mě nenapadlo, že bych mohl někdy odejít. Na základě několika životních okolností jsem se ale nakonec rozhodl pro změnu,“ prozradil pro Blesk.

Související články