Radek Kašpárek patří k nejznámějším kuchařům u nás a s prací v kuchyni posbíral poslední roky i nějaké to kilo navíc. S tím se ale nyní rozhodl sympatický porotce Masterchefa navždy zatočit.

Kašpárek od základu změnil jídelníček, zařadil do svého programu také pravidelné cvičení a výsledky na sebe nenechaly dlouho čekat.

„Dřív jsem jedl první jídlo ve čtyři, takže je to skutečně obrovská změna,“ svěřil se šéfkuchař restaurace Field. Na sestavení vhodné stravy nepotřeboval ani žádné odborníky, stačilo pouze začít jíst pravidelně a zdravě, což pro něj jako profíka nebyl problém.

Chodím čtyřikrát týdně cvičit, je to droga

Kromě stravy se Radek Kašpárek zaměřil i na pohyb. „Chodím čtyřikrát cvičit do MMA Monster Gymu v Holešovicích,“ prozradil šéfkuchař pro kafe.cz.

Aby stíhal skloubit práci a cvičení, musel také změnit své návyky a začít brzy vstávat. Kdyby mi někdo řekl před půl rokem, že budu vstávat v pět ráno, tak mu řeknu, že je blázen,“ směje se Kašpárek, který už si na nový režim natolik, že je užije na něm závislý.

„Je to závislost. Když mám volno, dám si alespoň kardio nebo nějakou procházku. Po hodinovém cvičení následuje ledová sprcha,“ pochlubil se svými pokroky. Radost z jeho proměny má nejen manželka, ale také lékaři. „Výsledky krevního obrazu mám teď dokonalý. Měl jsem zvýšené hodnoty, ale už je vše v normě,“ uzavřel Kašpárek.

Související články