K celé poněkud bizarní kauze došlo v lednu roku 2010. Tehdy měl politik a lídr strany Věci veřejné Radek John autonehodu, kdy do jeho vozu najel opilý řidič. V tu dobu jej zrovna sledoval fotograf deníku Aha! a ten také následně odhalil jeho tajemství. 

Po havárii si totiž politik nechal přivézt náhradní vůz, do kterého vzápětí překvapivě přemístil také dětskou autosedačku. Jeho dva potomci, které v tu dobu vychovával s manželkou Zlatou Adamovskou, ale autosedačkám již dávno odrostli. 

Následně autem vyzvedl v centru Prahy neznámou tmavovlásku, s níž poté odjel do vily v Praze-Lochkově, kde strávil několik hodin. Sousedé bulvárnímu fotografovi prozradili, že jej na místě vídají pravidelně. 

Příliš dlouho nezapíral

Záhada byla poté rychle rozluštěna. Na dotaz totiž Radek John nijak zvlášť nezapíral a ke všemu se doznal. “Občané mají právo znát celé mé soukromí. Kromě Barbory a Petra mám i sedmiletou dceru Terezu, o kterou se starám,” uvedl pro Aha! překvapivě. 

Šokována byla nejen veřejnost, ale také Zlata Adamovská, která se o existenci malé Terezky dověděla pouhý den předtím, než informace doslova explodovala v českých médiích. 

Rozzlobená manželka s ním tehdy udělala krátký proces. “Požádala jsem ho, aby odešel. Nebylo to velké rozmýšlení, protože jen blázen si dvakrát znovu sedne na rozpálenou plotnu. Po jeho skoro dvouletém milostném poměru s Pavlínou Wolfovou jsem si řekla, že už podruhé to neskousnu,” sdělila tehdy v rozhovoru moderátorce Barboře Tachecí. 

Důvěřovat mu Adamovská již nemohla

“Neměla jsem šanci to skončit dřív, spíš mě mrzí, že jsem neprohlídla, že mi můj muž tak dlouho lhal. Že nedokázal najít tu odvahu a neřekl mi to, kdy k té situaci došlo, kdy se ještě dala řešit,” popsala své pocity zklamaná herečka. 

“Ve snaze neublížit ublížil samozřejmě možná o něco víc, než kdyby to řekl před těmi osmi devíti lety. Podle toho, co vím, si troufám říct, že to bylo spíš sobecké, že nechtěl přijít o požitky z obou stran,” dodala Adamovská.

Matkou malé Terezky byla dvaačtyřicetiletá podnikatelka Jana Kadlecová, která mimo jiné dováží do Česka argentinská a uruquayská vína. Kdo je otcem její dcery, tajila dlouhých sedm let. Radek John byl navíc spíše náhodná známost, než muž, se kterým by plánovala žít.

Dítě pro ni bylo zázrak

“Žádná láska na první pohled to nebyla, byli jsme oba zralí lidé. Navíc mi lékaři tvrdili, že dítě nikdy mít nebudu. To, že jsem otěhotněla, byl blesk z čistého nebe. Jsem za Terezku tak vděčná, že všechno ostatní pro mě nemá význam,” svěřila se pro server Novinky.cz.

Protože nechtěla ublížit rodině Radka Johna, rozhodla se o jejich společném tajemství nikomu neříct. “Řekla jsem to pouze svým rodičům. Mnozí z mých přátel to možná tušili, ale mám kolem sebe tak kvalitní lidi, že na mě nikdo nenaléhal, nevyzvídal, natož aby o tom někde mluvil,” vysvětlila paní Kadlecová.

I přesto, že se nestali partnery, ale Radek John nadále figuroval v životě své dcery, o kterou se vzorně staral. “Terezka ví, kdo je její tatínek, mají spolu úžasný vztah,” uvedla její matka.

Související články