Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Úchylka Quentina Tarantina: Odhalil ji kultovní snímek Pulp Fiction

Režisér Quentin Tarantino před 25 lety
Režisér Quentin Tarantino před 25 lety
Zdroj: profimedia
Režisér Quentin Tarantino před 25 lety

Už je tomu neuvěřitelných sedmadvacet let, co oblíbený režisér Quentin Tarantino natočil svůj nejúspěšnější film Pulp Fiction. Ten s odstupem času odhalil posedlost tohoto filmového mága jednou částí těla. O jakou se jedná a proč kvůli ní odmítla roli nejedna hvězda?

Záchrana předávkované Mii injekcí adrenalinu přímo do srdce vypadá velmi věrohodně. Možná byste ani nevěřili tomu, jak byla natočena. John Travolta se totiž těla Umy Thurman ani nedotkl a režisér pak dal celý záběr do filmu pozpátku. Skvělé řešení, které přineslo scéně naprostou věrohodnost.

Po Historkách z podsvětí bylo všem jasné, že legendární Quentin Tarantino má neskutečnou úchylku na bosá ženská chodidla. Že je přímo miluje a ujíždí na nich. U těch mužských to tak ale rozhodně nemá, ta často klidně nechával v ponožkách.

Neřesti Quentina Tarantina

Jeho další neřestí jsou anální praktiky. Své by o tom mohl vyprávět americký herec Max Julian, který měl právě ve filmu Pulp Fiction hrát Marselluse Wallace. Když se ale dozvěděl, jaké anální orgie by měl na place předvádět, hodně rychle si zájem o roli rozmyslel. Prohlásil, že si na rozdíl od někoho vážně nelibuje v análních praktikách.

Jedna z nejslavnějších scén, kdy Marwinovi rozstřelí hlavu, byla samozřejmě také pěkný podvod. Šlo o kouli naplněnou ovesnou kaší, latexem a umělou krví. Nejprve se do ní mělo střílet několikrát, aby byla krev pěkně rozstříkaná po celém voze, Tarantino se ale nakonec rozhodl pouze pro jedinou kulku. Zajímavé je, že když Marwinovu hlavu gangsteři uklízí do kufru auta, vypadá naprosto v pořádku.

O filmu také koluje mýtus, že po celý film jsou všude zastaveny hodiny v čase 4:20 jako odkaz na oblíbenou kombinaci uživatelů marihuany. Když se ale pořádně podíváte na několikery hodiny ve filmu, můžete vidět, že to není pravda.

Scéna použitá i v české počítačové hře

Scénu, kdy je zastřelen Butch vycházející z toalety, si zamilovali i čeští tvůrci hry Mafia: The City of Lost Heaven. Nebezpečný gangster tam sedí na toaletě v misi nazvané Běžná rutina.

To jsou ty nejzajímavější detaily kultovního filmu, který milují miliony lidí po celém světě a i přes dřívější rok výroby si nachází fanoušky i mezi mladými diváky. Filmy Quentina Tarantina jsou prostě legendární, nadčasové, drsné a tak originální, že je musíte vidět znovu a znovu.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky