Kultovní snímek Pulp Fiction vypráví několik příběhů z gangsterského prostředí Los Angeles, které se vzájemně prolínají. Film obsahuje spoustu bizarních dějových zvratů, narážek na béčkové filmy i postmoderní prvky. V hlavních rolích se objevují Uma Thurman, John Travolta a Samuel L. Jackson.

Film v době vydání způsobil velký poprask a téměř každý ho chtěl vidět. S rozpočtem 8 milionů dolarů snímek po celém světě vydělal neuvěřitelných 214 milionů dolarů a o kvalitách režiséra Quentina Tarantina už nepochybovali ani vážení filmoví kritici. Ke snímku se pojí několik zajímavostí, o kterých řada příznivců neměla ani tušení. Kdo měl původně ztvárnit Miu Wallace a co vždy ve filmu předchází různým konfliktům?

Snímek Pulp Fiction patří k nejlepším filmům všech dob

Pokud je něco, co zajímalo snad každého diváka, tak je to obsah kufříku, který po celou dobu Vincent a Jules bedlivě střežili. Oficiální informace světlo světa nikdy nespatřila. Režisér Quentin Tarantino se však v roce 2003 nechal slyšet, že je v kufru cokoliv, co si divák přeje v něm mít.

Na internetu se však objevily sáhodlouhé fanouškovské teorie, podle kterých by v kufříku měla být duše Marcelluse Wallace. Diváci se tak domnívají proto, že kombinací k otevření kufříku měla být čísla 666. Marcellus má ve filmu v jedné scéně zezadu na hlavě náplast, která podle fanoušků zakrývá ránu, kterou měla být extrahována jeho duše. Ve skutečnosti však náplast žádný hlubší význam neměla. Představitel Marcelluse, Ving Rhames, se totiž řízl při holení před natáčením a Tarantinovi se prý náplast líbila.

Uma Thurman si původně ve filmu vůbec zahrát neměla

Scénář k filmu napsal Quentin Tarantino ručně v jednopokojovém bytě v Amsterdamu. Po natočení svého prvního celovečerního snímku Reservoir Dogs, který sklidil velký úspěch, sebral svých 50 tisíc dolarů a přestěhoval se na tři měsíce do Amsterdamu. Tam si pronajal malý byt, v němž neměl telefon ani fax, vzal si pero a papír a napsal první verzi scénáře.

První verze měla 500 stran, což by vydalo na 8 a půl hodinový film.

Snímek poslal Quentina Tarantina na vrchol

Pozornému divákovi možná neuniklo, co ve filmu předchází zlým momentům. Pokaždé, když jde totiž Vincent na toaletu, stane se něco špatného. Vicent Vega je závislý na heroinu a jedním z problémů, které s užíváním této drogy souvisí, je také zácpa. Právě proto jej diváci mohou v celém filmu vidět na toaletě rovnou třikrát.

Poprvé po příchodu z toalety najde Vincent polomrtvou a předávkovanou Miu Wallace na zemi. Při další příležitosti zjistí, že byla přepadena restaurace, ve které s kolegou obědval. A nakonec je po vykonání potřeby zastřelen.

John Travolta ve filmu exceluje

Bruce Willis, který ve filmu ztvárňuje roli Butche, si úplně původně chtěl zahrát Vincenta. Přestože si dnes málokdo dokáže film představit bez Umy Thurman, nebyla režisérovou první volbou pro roli Mii Wallace. Ztvárnit ji měla herečka Julie Louis-Dreyfus, ta nakonec odmítla kvůli pracovní vytíženosti. Následně byla oslovena právě Uma, ale i ta napřed odmítla. Přesvědčil ji pak Quentin Tarantino, aby roli přijala. O roli Mii se ucházely také Halle Berry, Meg Ryan či Michelle Pfeiffer.