V roce 2001 šokoval Česko případ malé holčičky jménem Eliška Gaia. Její rodiče jí původně chtěli dát jméno Půlnoční bouře, neboť se dívenka narodila při domácím porodu během srpnové noci, když venku řádila bouřka. To jim ale úřady nedovolily. Ty navíc vůbec neměly tušení, že dívka přišla na svět. Otec ani matka ji totiž nenechali oficiálně zaregistrovat a nechodili s ní ani k lékaři. I proto pak byla Eliška na čas rodičům odebrána. Příběh Elišky se stal inspirací nové minisérii na platformě Voyo pod názvem Jitřní záře.

Doma nevydržela

Po čase už ale byla Eliška zase zpátky u rodičů a své dětství si užívala. „Ráda vzpomínám na chvilky, kdy jsme si s maminkou hrály na louce, pletly jsme věnečky z pampelišek, vařily u pece, když jsme se s taťkou koupali v moři, běhali jsme po pláži, malovali do písku. Nebo když jsme šli do lesa na procházku, ukazoval mi, kde rostou jaké houby,” svěřila se dnes už dvacetiletá Eliška před časem v rozhovoru pro deník.cz.

Jak ale plynul čas, vztah Elišky s jejími rodiči už nebyl tak idylický. Na svět začali přicházet její sourozenci a rodinné vztahy tím dost utrpěly. Eliška toužila po tom studovat, chodit do školy a mít kamarády. Její matka ji ale od poloviny druhé třídy učila doma, dokud na to byl čas.

„Jezdila jsem jednou za rok na přezkoušení. Pak to bylo domácí vzdělávání s pobytem v zahraničí, takže jsem na přezkoušení jezdila jednou za dva roky. Jak ale přibývali sourozenci, tak už nebyl prostor na to, aby mě byla mamka schopna naučit všechno potřebné učivo. A já jsem si začala uvědomovat, že to takto nejde dál, že chci dělat práci, která mě bude naplňovat, která mě bude bavit. A že pro to potřebuji školu,” prozradila dívka, které doma stále říkají Bouře, Bouřička nebo Bouří. Eliška pak v necelých patnácti letech odešla do Klokánku.

Drsný střet s realitou

Po příchodu do Klokánku ale Eliška dost trpěla. Nebyla zvyklá na tak velký počet dětí a měla problém mezi ně zapadnout. Nakonec jí trvalo třičtvrtě roku, než si zvykla na své nové okolí. „Měla jsem velké potíže, než jsme se sžila s dětmi, nebyla jsme zvyklá na to, že si někdo dělá z někoho legraci. Moc jsem si to tehdy brala,” nechala se slyšet Eliška, která se po roce v Klokánku přesunula do dětského domova v Kašperských Horách.

Eliška má dle fotografií na sociálních sítích dnes sama dceru a partnera. Vychovává ji tradičně. Styl života své rodiny ale nezatracuje. „Já ten styl neodsuzuji, respektuji, že se někomu líbí, ale sama tímto směrem jít nechci,” řekla kdysi ještě dívka známá spíše jako Půlnoční bouře.