Pudrové nehty jsou vhodnou alternativou k tradičním gelovým nehtům. Ženám nabízí delší životnost a také minimální poškození nehtového lůžka i celého okolí. Dokonale upravené nehty už tak nejsou tabu pro žádnou ženu.

Rychle a levně

Pudr na nehty není žádná drahá záležitost. S trochou šikovností si můžete udělat tuto manikúru i doma. Cena pudru se pohybuje v řádu stovek korun. Tato metoda vznikla už v osmdesátých letech. Původně byla populární pod názvem lepící manikúra - díky lepidlu, které se k aplikaci pudru používalo.

Pro samotnou aplikaci je důležité dokonale připravit své nehty. Očištění, odstranění kůžiček a vyrovnání povrchu patří mezi základní kroky před každou manikúrou. Po důkladné přípravě se aplikuje "bonder", ten zajistí lepší přilnavost a minimalizuje zvedání. Dále se pak nanese podkladová vrstva a následně se na nehet začne nanášet pudr. Tento postup se pak opakuje u všech nehtů. Důležité je nezapomenout na to vykartáčovat přebytečný pudr pryč z nehtů. Tento postup je vhodné zopakovat dvakrát až třikrát. Záleží na intenzitě a krycí schopnosti barvy. Až pudr zaschne, je čas použít závěrečný vrchní lak.

Prášek versus gel

Hlavní předností pudrových nehtů je jejich výdrž a praktičnost. Oproti gelovým nehtům se dají vytvarovat do velmi tenké vrstvy, takže působí více přirozeně. V neposlední řadě, se dá pudrem pomoci i nehtu, který je například kvůli nějakému úrazu lehce zdeformovaný.

Trendy podle celebrit

Slavné české krásky sází na přirozenost. Vždy dokonale upravené a přírodní nehty má například Monika Marešová. Ta je známá pro svou vášeň k minimalismu. Dlouhodobě je svým celkovým stylingem inspirací pro řadu českých žen. Další kráskou, která si dopřává luxus zdravých a dobře vypadajících přírodních nehtů je modelka Renata Langmannová. Ta si nehty čas od času zkrášlí minimalistickým nailartem. Stejně tak jako Monika Bagárová. Oblíbená zpěvačka zůstává věrná jemným nude odstínům. Naopak krásky, které si dopomáhají ke skvěle vypadajícím nehtům pomocí modelačních technik jsou například Eva Burešová nebo Monika Binias. Obě dvě si oblíbily tvar mandle, který opticky prodlouží prsty. Nebojí se ani barev či kamínků a třpytek.

Zdroje: Instagram, Lifee, Sundayriley

Související články