Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Nekonečný příběh PSH: Vladimír 518 a jeho začátky s legendární rapovou kapelou

PSH
PSH
Zdroj: Profimedia
PSH

Legendární český raper a hudebník Vladimír 518 dnes slaví 44. narozeniny a musí se mu přiznat, že toho stihl za svůj život už dost. Letos na něj navíc čekal další velký úspěch, a to světová premiéra dokumentárního filmu o kapele PSH, jejíž je dlouhá léta členem.

Letošní léto je pro rapera Vladimíra 518 plné významných událostí. Nejen, že dnes slaví 44. narozeniny, ale navíc spolu s dalšími členy legendárního seskupení Peneři strýčka Homeboye dobyli filmový festival v Karlových Varech. Představili tam totiž dokument s názvem PSH Nekonečný příběh, který mapuje osudy raperů od začátku jejich působení na hudební scéně až po současnost.

Vladimír 518 nebo také vlastním jménem Vladimír Brož není jen uznávaný raper, ale také se věnuje tvorbě komiksů, knih, ilustrací a v neposlední řadě byl až do loňského roku vůdčí osobností labelu BiggBoss, který kvůli neshodám mezi členy ukončil působení.

Vladimíra 518 můžete znát i jako zajímavou a výraznou osobnost z české graffiti scény či jako autora scénografií pro projekt TOW. Společně s Davidem Vrbíkem a Ondřejem Anděrou tvoří audiovizuální projekt SPAM. Pracoval i na úspěšném převedení knihy Kemny v šestnáctidílný dokumentární cyklus pro Českou televizi.

Vladimír 518 se seznámil s Orionem díky graffiti

Díky graffiti se seznámil s Orionem, který právě založil kapelu PSH, jejíž se v roce 2001 stal členem a vydali své první debutové album Repertoár.

„To byla taková pionýrská doba. My jsme byli takoví životem neprotřelí a naivní. To je na té desce slyšet. Ale vlastně tím je zase v něčem krásná a taková čistá,“ řekl pro Českou televizi raper Orion. Vladimír 518 prý několik let dokonce nebyl schopný tuhle desku poslouchat, než si k ní našel cestu.

„Měl jsem tendenci vyvíjet se dál. Tak je to v mém životě – když něco dodělám, tak to zahazuju, nehrabu se v tom, nevěnuju se tomu. Pořád mám hlavu soustředěnou na budoucnost,“ zavzpomínal Vladimír 518. 

S PSH spolupracovala snad všechna hudební jména, co něco znamenají

Od té doby na své desky přizvali neskutečný počet umělců z české i světové hudební scény, a to nejen mezi rapery. Spolupracovali třeba i s Darou Rolins, Leškem Semelkou, Michaelem Kocábem nebo třeba Tata Bojs.

Vladimír je uznávaným hudebníkem a za dlouhou cestu s PSH toho má jistě hodně co říct, není tedy divu, že vznikl dokument, který popisuje jejich cestu z nuly na vrchol. Po zhlédnutí díla se protagonisté lekli, že toho na sebe prozradili až moc.

„Byla to taková studená sprcha pro nás, ale druhý, třetí a čtvrtý den jsme si uvědomili, že to jinak dělat nejde. Člověk musí jít s kůží na trh, pokud o sobě chce nechat udělat dokument,“ doplnil Vladimír 518. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky