Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Provokatérka Sandra Nováková

Zdroj: Profimedia.cz

Černovláska, kterou tento týden uvidíme na obrazovkách ČT v road movie Pusinky, zatím pevně vězí ve škatulce filmové kokety. Už brzy ale možná bude všechno jinak: Sandra Nováková (26) totiž právě prožívá mimořádně rušné období, plné spousty rozmanitých příležitostí.

Černovlasá sexy dračice, která si lehkovážně pohrává s muži ve svém okolí. Provokatérka s vyzývavě našpulenou pusou. Tak trochu protivná holka, pro kterou jsou pofidérní úspěchy u mužů důležitější než sebevětší holčičí přátelství. Takhle znají Sandru Novákovou filmoví i televizní diváci, protože její dosavadní role jsou si nápadně podobné. V seriálu Ordinace ztělesnila sestru Gábinu, která svými půvaby obluzovala (a občas i obtěžovala) celou kliniku. V dívčí filmové road movie Pusinky si pro změnu zahrála Karolínu, jež si lascivními provokacemi snaží napravit pošramocené sebevědomí. A v cyklu Soukromé pasti zase studentku Žanetu, která si přivydělává jako prostitutka.

Zdroj: Profimedia.cz

Sandra Nováková připouští, že eskapády jejích hrdinek nejsou tak úplně cizí ani jí samotné. „Taky ráda provokuju muže jakéhokoli věku či orientace. Když si vzpomenu na svých patnáct let, byla jsem přesně jako Karolína z Pusinek,“ přiznává. Ovšem, stejně jako u Karolíny, její lehkovážná koketérie je někdy pouze slupka, kterou se chrání před světem: „Působím jako šťastný, otevřený člověk. Těžko ale navazuju kontakt s novými lidmi, trvá to, než si někoho pustím k tělu.“

Dramatická puberta

Jako malé a dospívající děvče měla Sandra Nováková spoustu příležitostí si své koketní schopnosti otestovat. Vyrůstala totiž v rodině se třemi staršími bratry, takže odmalička se pohybovala v drsném mužském světě: místo hraní s panenkami s bratry hrála jejich klučičí hry a zamilovávala se do jejich kamarádů. Přebytek energie ventilovala účinkováním v Dismanově dětském souboru, který ji už jako malou přivedl k prvním rolím.
Stínem na jejím dětství byl nešťastný osud jejího otce. Původně talentovaný fotograf propadl alkoholu a malá Sandra už ho nezažila jinak než opilého. Nakonec předčasně zemřel, poté co v opilosti upadl a udeřil se do hlavy…

Zdroj: Profimedia.cz

Výsledkem všech těchto rodinných souřadnic byla nadmíru divoká puberta: coby studentka konzervatoře Sandra běžně propadala z několika předmětů, mívala neomluvené absence, trojky z chování a byla i podmínečně vyloučena (nakonec se jí podařilo tak tak odmaturovat těsně předtím, než ji stihli vyloučit doopravdy). „Prohýřené noci, chození za školu, experimentování s drogami jsem s mou náturou potřebovala. Jinak bych měla potřebu to dohnat třeba ve třiceti,“ konstatuje a dodává: „Když se ohlédnu, mám to období jakoby v mlze a jsou tam věci, za které se stydím.“

Budoucnost s otazníkem

Třebaže na první pohled to může vypadat, že Sandra Nováková je objevem posledních let, ve skutečnosti začínala před kamerou už jako dítě: objevila se v seriálu Bylo nás pět (kde hlavní roli Petra Bajzy získal její bratr Adam), ve filmech Eliška má ráda divočinu nebo Poslední přesun.

Kuriózní je, že černá barva jejích vlasů, která je dnes její poznávací značkou (a nezbytným atributem její sexy image), není její vlastní: původně byla špinavě blond a vlasy si obarvila teprve kvůli filmu Pusinky.

Zdroj: Profimedia.cz

Nyní ovšem zřejmě nadešlo jedno z nejdůležitějších období její kariéry, které ukáže, zda z malé půvabné koketky vyroste velká, a hlavně všestranná herečka. Dostala k tomu hned několik příležitostí. Romantická komedie Veni, vidi, vici (kterou produkuje její přítel Jan Nejedlý) jí nabídla roli, odlišnou od všech dosavadních – přítelkyni hlavního hrdiny, skrznaskrz kladnou studentku a fotografku Terezku. Objeví se také v nejočekávanějším českém filmu letošního roku, Protektorovi z dob nacistické heydrichiády. A navíc se na obrazovky vrátí i v seriálu Ordinace. A tak je jisté, že Sandra Nováková nám z očí hned tak nezmizí.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky