Sámer Issa se rozhodl účastnit VIP Prostřena. Zpěvák známý z pořadu Superstar se u stolu sešel s Marií Pojkarovou, Richardem Sacherem, Monikou Štikovou a Jaro Smejkalem. Issa se ujmul úterního večeru a svým soupeřům připravil menu v arabském stylu.

Zpěvák se ve svém bytě pochlubil velkou šatnou a přiznal, že má závislost na nakupování oblečení. Moniku Binias během šmejdění zaujalo hodnotné zrcadlo, ale také zpěvákův akt, který kdysi vydražil za 250 tisíc na podporu dětí z dětského domova Klokánek. Issa prý potom požádal kupce o vrácení obrazu, aby jeho nahý snímek nevisel na cizí zdi.

Sámer si pro hosty dokonce připravil dárek, který potěšil všechny přítomné kromě Richarda Sachera, který zcela nemístně prohlásil, že dárek nebyl nutný. Poznámky byly ovšem pouze začátkem dalšího výstupu.

Chleba na hlavě a házení oliv

Richard Sacher si během předkrmu dal na hlavu arabský pita chléb a snažil se předvádět jakýsi arabský zpěv. "Jídlo, se kterým se někdo dřel, a dát si ho na hlavu, je dost neúcta,"​ sdělil na kameru Jaro Smejkal a Sachera nazval rušivým elementem.

Stejný názor sdílela také Monika Binias, která řekla, že Richard chtěl záměrně zkazit večer, což novináře pořádně naštvalo a následně dokonce hodil po Marii Pojkarové olivu, která ale zasáhla Jara Smejkala přímo do hlavy. Ten pak prohlásil, že mu dochází trpělivost a nebýt pod dohledem kamer, nejspíš by se prý neudržel.

Během šmejdění Sacher ve svém řádění pokračoval a u Issy v ložnici si vyhrnul tričko a začal ukazovat neexistující břišní svaly. Své soupeře ale opět nepobavil. "Chová se jako hovado. Touha po slávě je asi obrovská," prohlásil Smejkal. Sacher pak nazval Jara přecitlivělým umělcem a opět vytáhl jeho potetovaný obličej. "Já si tím získávám pozornost, viď, ale ty si ji získáváš tím, že se chováš u stolu jako debil," reagoval Smejkal na provokaci.

Do debaty se poté vložil i hostitel Sámer Issa, "To, co tady děláš, je směšný a zbytečný. Přitom můžeš být chytrý člověk," sdělil Sacherovi, který se začal hájit, že on nezačal urážet, ale lekl se při svém příchodu Smejkala, jelikož si myslel, že ho jde někdo vykrást. Po ostřé výměně názorů se dala u večeře krájet dusná atmosféra a příští dny bude ještě přituhovat.

Sámer Issa své účasti v Prostřenu nejspíš nakonec litoval

Související články