Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Proč princezna dostala hned tři jména?

Proč princezna dostala hned tři jména?
Proč princezna dostala hned tři jména?
Zdroj: ČTK

Konečně se nejen Anglie, ale i celý svět dočkal! Tři dny trvalo princi Williamovi a jeho ženě vévodkyni Kate, než prozradili, jak se jejich holčička jmenuje.

Královská dcera dostala jméno Charlotte Elizabeth Diana. Malá princezna tedy dostala tři jména a každé z nich má svůj specifický význam. To poslední vyjadřuje hold zesnulé babičce princezně Dianě. A vsadila si na něj spousta poddaných.

Prostřední jméno novorozené holčičky je poctou pro její prababičku a babičku. Neboli současnou panovnici Alžbětu II. (Elizabeth II.) a matku Kate - Carol Elizabeth Middleton.

A konečně Charlotte je ženskou variací jména Charles, což je, jak všichni víme, jméno pyšného dědečka - otce Williama.

V Anglii je královskou tradicí, že se s oznámením jména nespěchá. Jinak tomu nebylo u prince Williama v roce 1982. Tehdy se čekalo dokonce týden.

Vévodkyně Kate porodila 2. května ráno (termín porodu byl stanoven na 25. dubna) a ještě týž den večer odjela s holčičkou, manželem a synem Georgem do Kensingtonského paláce. V Anglii jde o standardní chování většiny novopečených maminek.

Jméno dcery nejprve William osobně prozradil královně, kdy tak projevil, jak moc si jí váží, až poté bylo ohlášeno veřejně.

Mohlo by vás také zajímat: Jak vybrat jméno pro miminko


 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky