Princezna Sofia: Švédská obdoba vévodkyně Meghan žije sen mnoha žen

Prohlédněte si všechny fotografie (19)

Švédská královská rodina žije ve stínu slavnějších Britů, ale má hodně co nabídnout. Princ Karel Filip patří mezi vyhlášené krasavce a jeho žena princezna Sofia mu zdatně sekunduje.

Já a princezna?

V roce 1984 se severně od Stockholmu narodila dívka. Nikdo neměl tušení, že spatřila světlo světa aristokratka a budoucí manželka prince Karla Filipa Švédského. Jako prostřední dítě se snažila ze všech sil prosadit. Tak moc, že se prodrala k účasti ve známé reality show Paradise Hotel a fotomodelingu s erotickým nábojem. Nebála se odhalených fotek ani večírků končících až nad ránem. Byla mladá a nespoutaná. Láska si ale nevybírá a jiskra mezi rozvernou modelkou a jediným synem švédského krále Karla XVI. Gustava přeskočila na první pohled.

Špatná volba, princi!

Začátky byly krušné. Finalistka reality show a lektorka jógy musela čelit nevoli ze všech stran. Členové královské rodiny ani sami Švédi nechtěli přijmout fakt, že princ a následník trůnu (po korunní princezně Victorii) nezalovil mezi urozenou smetánkou a své srdce vložil téměř bez rozmyslu do rukou krásky s nelichotivou minulostí. Všichni doufali, že je to jen princův dočasný rozmar a experiment, který vyšumí a časem se po jeho boku objeví dívka na úrovni. O pár měsíců později však královský palác potvrdil, že spolu princ Filip a Sofia žijí ve společné domácnosti. Krachu jejich vztahu tak nic nenasvědčovalo.

Tah na branku

Dlouhých pět let se musela Sofia prát o přízeň a ukázat se v jiném světle. Vzdala se modelingové i herecké kariéry a zalíbení a uplatnění našla v charitě. V polovině června 2015 si pár řekl "ano" a Sofia Hellqvist se stala právoplatnou členkou královské rodiny. Celé Švédsko zapomnělo na její prohřešky a relikty minulosti, podlehlo šarmu a kouzlu osobnosti a přiřklo jí titul Princezna Sofia, vévodkyně z Värmlandu.

Po čtyřech letech manželství mají dva krásné syny, Alexandra a Gabriela. Jsou ozdobou švédské královské rodiny. Všechno chce svůj čas.

Pohled do zrcadla

Princezna Sofia je často srovnávána s britskými vévodkyněmi Kate a Meghan. S první jmenovanou sdílí velmi podobný módní vkus, s Meghan svou rebelskou minulost. I když za ní nestojí pikantní fotografie, v seriálu Kravaťáci toho ukázala dost a Brity si nezískala na lusknutí prstu.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky