Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Princezna Sofia: Švédská obdoba vévodkyně Meghan žije sen mnoha žen

Zdroj: Profimedia
Prohlédněte si všechny fotografie (19)

Švédská královská rodina žije ve stínu slavnějších Britů, ale má hodně co nabídnout. Princ Karel Filip patří mezi vyhlášené krasavce a jeho žena princezna Sofia mu zdatně sekunduje.

Já a princezna?

V roce 1984 se severně od Stockholmu narodila dívka. Nikdo neměl tušení, že spatřila světlo světa aristokratka a budoucí manželka prince Karla Filipa Švédského. Jako prostřední dítě se snažila ze všech sil prosadit. Tak moc, že se prodrala k účasti ve známé reality show Paradise Hotel a fotomodelingu s erotickým nábojem. Nebála se odhalených fotek ani večírků končících až nad ránem. Byla mladá a nespoutaná. Láska si ale nevybírá a jiskra mezi rozvernou modelkou a jediným synem švédského krále Karla XVI. Gustava přeskočila na první pohled.

Špatná volba, princi!

Začátky byly krušné. Finalistka reality show a lektorka jógy musela čelit nevoli ze všech stran. Členové královské rodiny ani sami Švédi nechtěli přijmout fakt, že princ a následník trůnu (po korunní princezně Victorii) nezalovil mezi urozenou smetánkou a své srdce vložil téměř bez rozmyslu do rukou krásky s nelichotivou minulostí. Všichni doufali, že je to jen princův dočasný rozmar a experiment, který vyšumí a časem se po jeho boku objeví dívka na úrovni. O pár měsíců později však královský palác potvrdil, že spolu princ Filip a Sofia žijí ve společné domácnosti. Krachu jejich vztahu tak nic nenasvědčovalo.

Tah na branku

Dlouhých pět let se musela Sofia prát o přízeň a ukázat se v jiném světle. Vzdala se modelingové i herecké kariéry a zalíbení a uplatnění našla v charitě. V polovině června 2015 si pár řekl "ano" a Sofia Hellqvist se stala právoplatnou členkou královské rodiny. Celé Švédsko zapomnělo na její prohřešky a relikty minulosti, podlehlo šarmu a kouzlu osobnosti a přiřklo jí titul Princezna Sofia, vévodkyně z Värmlandu.

Po čtyřech letech manželství mají dva krásné syny, Alexandra a Gabriela. Jsou ozdobou švédské královské rodiny. Všechno chce svůj čas.

Pohled do zrcadla

Princezna Sofia je často srovnávána s britskými vévodkyněmi Kate a Meghan. S první jmenovanou sdílí velmi podobný módní vkus, s Meghan svou rebelskou minulost. I když za ní nestojí pikantní fotografie, v seriálu Kravaťáci toho ukázala dost a Brity si nezískala na lusknutí prstu.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky