Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Princezna Margaret: Sestra královny Alžběty II. byla krásná, ale také rebelka!

Princezna Margaret měla bohatý život
Princezna Margaret měla bohatý život
Zdroj: Youtube
Princezna Margaret měla bohatý život

Britská královská rodina není bez poskvrnky. První rebelkou, která si žila podle svého, byla sestra královny Alžběty II.

Člověk míní, Eduard VIII. mění

Mladší sestra královny Alžběty II. se narodila v srpnu 1930. To ještě nic nenasvědčovalo tomu, že by se mohla rodina vévody z Yorku ocitnout v pozici přímých následníků trůnu. Margaretin strýc Eduard VIII. ale nedokázal srdci poručit a abdikoval kvůli rozvedené Wallis Simpson. O pár desítek let později se podobný scénář opakoval znovu a "zasloužila" se o něj právě Margaret. Ze dne na den byla třetí v pořadí a musela být vychovávána jako následnice trůnu na královském dvoře, kde se věnovala hře na klavír, jízdě na koni, plavání a zahradnictví.

Margaret, hraběnka ze Snowdonu Margaret, hraběnka ze Snowdonu Zdroj: Pinterest

Láska k mužům

Roky během 2. světové války strávila Margaret se sestrou ukrytá na Windsorském hradě, kde dospěla v půvabnou ženu. V roce 1953 přišla první velká láska. Zamilovala se do kapitána Petera Townsenda, který se hrdě bil v bitvě o Anglii a byl příslušníkem RAF. Princezna zahořela tak hlubokými city, že si vynutila, aby byl přijat do služeb Buckinghamského paláce a do bližšího kruhu rodiny. Jak chtěla, tak se stalo. Jejich vztah ale ke svatbě nesměřoval, ani nemohl. Peter byl rozvedený a z manželství měl dvě děti. Takový sňatek by neprošel přes anglikánskou církev ani rodinné tradice. Jediným východiskem byla princeznina abdikace po vzoru jejího strýce Eduarda VIII. O pár měsíců později vydala vyřejné prohlášení: "Vztah s Peterem Townsendem je u konce. Povinnosti a závazky vůči mé zemi jsou přednější!"

Než se 6. května 1960 provdala za Antonyho Armstrong-Jonese, potomka nenápadného velšského rodu, randila s mnoha muži. Nejvýraznější postavou mezi nimi byl budoucí premiér Kanady John Turner. Od vstupu do manželství vystupovala Margaret jako hraběnka Snowdon. I když vypadali jako dokonalý pár, za celých osmnáct let nevyplul na povrch jediný skandál a narodily se dvě děti, v roce 1978 byl velké lásky konec.

Margaret, hraběnka ze Snowdonu Margaret, hraběnka ze Snowdonu Zdroj: Pinterest

Až později vyšlo najevo, že za rozpadem svazku byla zřejmě princeznina nespoutaná povaha a neschopnost věrnosti. Bez výčitek udržovala paralelní milenecké vztahy.

Láska k ginu

Největší rebelka královské rodiny se nenechala sešněrovat protokolem a žila si po svém. Ignorovala společenské akce, užívala si s muži, kouřila přes 60 cigaret denně, obrážela bary a noční kluby, nebála se kokainu ani dýchánků s hollywoodskými celebritami. Své sestře i matce přidělala spoustu vrásek na čele.

Jejím blízkým přítelem byl herec Jack Nicholson a i u dvora našla nakonec pochopení. S princeznou Dianou si padly do oka a v rebeliích si notovaly.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU