Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Jaká byla sestra královny Alžběty II.: Krásná a divoká. V mládí si byly podobné

Princezna Margaret
Princezna Margaret
Zdroj: profimedia.cz

Princezna Margaret, mladší sestra královny Alžběty II., patří mezi ty členy královské rodiny, o kterých se tak často nemluví. V poslední době si však díky seriálu The Crown získává opět zaslouženou pozornost. Od mládí byla rebelkou a ráda porušovala pravidla. Na druhou stranu byla ale milující ženou, která si libovala v módě. Inspirací je tak ženám dodnes.

Od dětství ráda porušovala pravidla a v očích Velké Británie byla rebelkou. Ráda se bavila, často vyrážela do společnosti, nevyhýbala se alkoholu ani cigaretám. Zkrátka chtěla žít trochu jinak, než jak jí nařizovala královská pravidla. Stejně tak se chovala, i co se oblékání týče. Kvůli svému postavení musela dodržovat předepsaný dress code a podporovat převážně britské návrháře. V módě si však dopřávala větší volnost. 

Měla svůj specifický styl oblékání a na každé události jí to velmi slušelo. Její móda tak může být i dnes inspirací pro tisíce žen. Podle Vogue Margaret často nosila šaty od Normana Hartnella, slavného couturiéra a přítele Christiana Diora. V roce 1958 dokonce hostila prezentaci zimní kolekce Dior v Blenheimském paláci pod dohledem mladého Yvese Saint-Laurenta.

Princezna Margaret Princezna Margaret Zdroj: profimedia

Margaret milovala večírky a nejrůznější společenské události. Možná právě proto si tolik zakládala na módě, aby všude vypadala skvěle. A to se jí opravdu dařilo. Kamkoliv přišla, byla středem pozornosti. Novinářům se také líbila její povaha. Kvůli své lásce ke společenskému životu se několikrát dostala na titulní stránky bulvárních magazínů. Velký rozruch způsobila i fotografie pořízená fotografem Antonym Armstrong-Jonesem, který princeznu zachytil na tehdejší dobu poněkud kontroverzně – jen v diamantovém náhrdelníku a perlových náušnicích. Fotografa si Margaret dokonce vzala.

Princezna Margaret Princezna Margaret Zdroj: profimedia.cz

Vztah však nebyl úplně idylický. Přestože s manželem tvořili krásný pár a vypadalo to, že se  jejich manželství skandály vyhýbají, svazku byl v roce 1976 konec. Zapříčinila jej aféra Margaret s jiným mužem. Z lásky Margaret a Antonyho však vzešly dvě děti. 

Princezna Margaret se narodila 21. srpna 1930. Se svou o čtyři roky starší sestrou Alžbětou II. si byly již od dětství velmi blízké. Její život doprovázely nejrůznější skandály a milostné avantýry. Princezna Margaret se zkrátka nenechala svázat královským protokolem a svůj život žila tak, jak nejlépe uměla. Po svém. 

Margaret zemřela 9. února 2002 ve věku jedenasedmdesáti let, když utrpěla mrtvici doprovázenou srdečními problémy. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky