Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Princezna Margaret: Rebelka britské monarchie, která vyměnila titul za lásku

Princezna Margaret
Princezna Margaret
Zdroj: profimedia.cz
Princezna Margaret

Jedním z nejoblíbenějších členů královské rodiny byla rozhodně princezna rebelka Margaret. Milovala alkohol, drogy, večírky a muže. Když našla toho pravého, nemohla s ním být, bývala by totiž ztratila titul.

Byla známá drogovými a alkoholovými dýchánky s těmi největšími hvězdami, nepodlehla konvencím a na to, co si ostatní členové rodiny myslí, nedbala. Nakonec však vyměnila lásku za titul.

Princezna Margaret se narodila před válkou, a když jí bylo šest, začali ji vychovávat jako následnici trůnu. Naučila se hrát dokonale na klavír, skvěle plavat nebo jezdit na koni. V pubertě se začalo projevovat, že je na rozdíl od zbytku královské rodiny divoká a chce žít jinak než spoutaná konvencemi.

Její láska skončila fiaskem

Když jí bylo třiadvacet let, zamilovala se do příslušníka královského letectva RAF Petera Townsenda. Nemohla si ho však vzít, protože byl rozvedený. V opačném případě by se musela vzdát všech svých titulů. Margaret o tom chvíli přemýšlela, ale nakonec se rozhodla dát přednost pohodlí královského rodu. Dokonce to podala jako službu své zemi.

Roku 1960 si vzala fotografa Antonyho Armstronga-Jonese, velšského šlechtice. Jejich svatbu dokonce vysílala televize. Měli spolu syna a dceru. Nakonec však vztah skončil rozvodem.

Její život byl jeden velký mejdan 

Její život byl totiž velmi bouřlivý, nebyla příkladnou manželkou a matkou. Milovala večírky, pánskou společnost, alkohol a prý i kokain. Byla to prostě šlechtična s bohémským srdcem a dávala to najevo všude, kde se objevila.

Od počátku 80. let se u ní objevovaly vážné zdravotní problémy. V posledních letech života byla těžce nemocná. Roku 1998 prodělala slabou mozkovou mrtvici, následovalo trvalé poškození hybnosti a další mrtvice. Zemřela 9. února 2002 ve věku 71 let. Dodnes patří k nejoblíbenějším členům britské královské rodiny.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU