První informace ohledně nemoci Kate zveřejnil Kensingtonský palác v půlce ledna. Tehdy byla Kate přijata na londýnskou kliniku kvůli operaci břicha.

V té době se fanoušci dozvěděli, že operace byla úspěšná a nejedná se o rakovinu. O pár hodin později Buckinghamský palác oznámil, že král Karel III. se bude léčit se zvětšenou prostatou.

Den poté William navštívil svou manželku na Londýnské klinice. Odtud Kate propustili 29. ledna a vrátila se domů do Windsoru.

V oficiální zprávě bylo uvedeno, že princeznu čekají až tři měsíce rekonvalescence a nějaký čas se nebude moci věnovat svým pracovním povinnostem.

Ačkoliv se novinářům podařilo zachytit krále Karla III., když odjížděl z nemocnice, Kate se podařilo zařízení opustit zcela tajně.

Zkraje února vyšlo najevo, že Charlesovi byla diagnostikována rakovina. Palác sice nesdělil, jakou formu rakoviny panovník má, pověřený úředník ale uvedl, že se nejedná o rakovinu prostaty.

V březnu zveřejnilo TMZ zrnitý paparazzi záběr Kate jedoucí v autě řízeném její matkou. Bylo to vůbec poprvé, co byla spatřena od své hospitalizace.

Ačkoliv snímek stále koluje po internetu, britské noviny ani televizní stanice ho nezveřejnily s odkazem na princezninu žádost o soukromí během léčby vážné nemoci.

Později Kensingtonský palác sdílel oficiální fotografii Kate s třemi dětmi Georgem, Charlotte a Louisem.

Těžké měsíce pro celou rodinu

Snímek měl uklidnit všechny spekulace, naopak ale rozvířil představivost konspiračních teoretiků a šuškalo o tom, že záběry nejsou autentické a byly upraveny.

Sama princezna se poté za celou situaci omluvila a sotva několik hodin na to vyšly další její snímky, jak v doprovodu svého muže opouští hrad Windsor.

Ke konci března v nahraném videu odvysílaném BBC Kate přiznala, že jí byla diagnostikována rakovina a začala s chemoterapií.

Princezna popsala poslední měsíce svého života jako „neuvěřitelně těžké pro celou její rodinu“.

Doposud dvaačtyřicetiletá brunetka neupřesnila typ rakoviny, požádala však veřejnost a média, aby respektovala její touhu po soukromí.

Největším skandálem ovšem byla podivná návštěva Kate s rodinou na farmářských trzích.

Kolují různé teorie, že na této akci zastoupila princeznu její dvojnice, jejíž identita byla před pár dny odhalena.

Bývalá účastnice X Faktoru Gabriela Munro Douglas údajně pomáhá trojnásobné mamince zaskakovat na akcích, kam z osobních, časových, či jiných důvodů, nemůže osobně.

Související články