Skutečná práce

Od roku 1975 mohla díky svému otci používat titul Lady Diana Spencer (Lady Di ji zůstalo i během manželství s princem Charlesem, i když měla oficiálně používat ´princezna z Walesu´ a nyní ho vévodkyně Camilla i přes nárok z úcty k ní nepoužívá). Nikdy si na honoraci nehrála a pracovala jako uklízečka, chůva a na částečný úvazek učitelka v mateřské škole za chabý plat pěti dolarů na hodinu. Stala se tak historicky první královskou nevěstou, která za svou práci dostala zaplaceno. Montessori zařízení dbalo na kontakt s dítětem a individuální přístup. Ve stejném duchu vychovávala své dva syny. Podobným směrem se ubírá i princ William s vévodkyní Kate.

Sen o piškotech

Princezna Diana ve škole nepatřila mezi premiantky a několikrát se objevila až na samém chvostu, když musela vybrané předměty opakovat. Situace se nezměnila ani na střední škole West Health. Tanec jí byl mnohem blíž. Bohužel se sen o baletce rozplynul, překážkou jí byla výška. Těsně před krachem manželství s princem Charlesem a rozvinutí bulimie a depresí utíkala právě k pohybu a tanci.

Láska v rodině

Dianina sestra Sarah zahořela k Charlesovi ryzími city jako první. On ze začátku její náklonnost opětoval, ale srdce prince nakonec dobyla právě Lady Di. Důvod? Vypočítavost Sarah přemohla a svěřila se novinovému plátku, dodala pár pikantností a detailů ohledně jejich vztahu. Takové jednání si nemohl nechat přímý následník trůnu líbit. Nehledal jen lásku, ale i pochopení, rezervovanost a seriózní chování. Kdyby jen věděl, že v dívce s laním pohledem dřímá rebelka, která otřese základy britské královské rodiny!

Šaty jako z pohádky

Zřejmě nic už nepřekoná nádherné šaty princezny Diany, které vynesla ve svatební den. Návrhářské duo David Elizabeth Emanuel navrhlo nákladnou róbu v barvě slonovinové kosti z drahého hedvábí a osázelo je deseti tisíci perel. Šaty byly šité výhradně ručně, stejně tak sedm metrů dlouhá a vyšívaná vlečka.

Milionová máma

Když si brala prince Charlese, moc dobře věděla, co všechno ze svého života dává všanc, přijde o soukromí a ne každý den ve spárech protokolu bude medový. Její synové ale takovou možnost neměli, a proto se je snažila za každou cenu chránit před pozlátkem a dopřávala jim co možná nejobyčejnější dětství. Vodila je sama do školy, vyráželi na výlety, jezdili taxíkem a autobusem, chodili do fastfoodů.

Občas ale přeci jen využila svého jména a udělala něco, co by si obyčejný smrtelník jen těžko dovolil. Zaregistrovala Williamovo poblouznění modelkami devadesátých let a pozvala Cindy Crawford, Naomi Campbell a Christy Turlington, aby ho s úsměvem přívítaly.

Děkuji!

Princezna Diana byla od přírody vřelý a chápavý člověk. Prokázal-li jí někdo službu nebo třeba jen zlepšil den, mohl očekávat děkovný dopis. Byla jejich psaním doslova posedlá. Na veřejnosti se kvůli protokolu příliš vyjadřovat nemohla. V krátkých vzkazech a zprávičkách tak našla útěchu. Stejné pravidlo vnukla i svým synům a dopis, kdy princ William děkoval za novou bondovku, se dokonce dostal do aukce.

Veřejnosti nepřístupno!


Její hrob je obklopen 36 stromy, každý za jeden rok jejího života. Ostrůvek v rodinném sídle v Althorpu nedaleko anglického města Northamptonu není zpřístupněn veřejnosti, přesto se pár fanouškům místo posledního odpočinku podařilo zachytit. V den jejího úmrtí se každý rok kolem Buckinghamského paláce nashromáždí stovky svíček, vzkazů a květin. 31. srpna 2019 to bude už 22 let, co svět přišel o nejsrdečnější princeznu světa, ale její odkaz žije dál.