Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Odborníci na královskou rodinu tvrdí: Diana by dnes nebyla tak oblíbená

Diana měla své kouzlo
Diana měla své kouzlo
Zdroj: Profimedia.cz
Diana měla své kouzlo

Lady Diana Spencer byla ikonou své doby. Svým neotřelým pojetím královského protokolu strhla davy a dokázala, že stačí chtít. Ovšem dnešní přední ženy královské rodiny jsou jiné, Kate je dokonalou chotí budoucího krále Anglie, Meghan má svou hlavu stejně jako její muž. 

Skutečná práce

Od roku 1975 mohla díky svému otci používat titul Lady Diana Spencer (Lady Di ji zůstalo i během manželství s princem Charlesem, i když měla oficiálně používat ´princezna z Walesu´ a nyní ho vévodkyně Camilla i přes nárok z úcty k ní nepoužívá). Nikdy si na honoraci nehrála a pracovala jako uklízečka, chůva a na částečný úvazek učitelka v mateřské škole za chabý plat pěti dolarů na hodinu. Stala se tak historicky první královskou nevěstou, která za svou práci dostala zaplaceno. Montessori zařízení dbalo na kontakt s dítětem a individuální přístup. Ve stejném duchu vychovávala své dva syny. Podobným směrem se ubírá i princ William s vévodkyní Kate.

Sen o piškotech

Princezna Diana ve škole nepatřila mezi premiantky a několikrát se objevila až na samém chvostu, když musela vybrané předměty opakovat. Situace se nezměnila ani na střední škole West Health. Tanec jí byl mnohem blíž. Bohužel se sen o baletce rozplynul, překážkou jí byla výška. Těsně před krachem manželství s princem Charlesem a rozvinutí bulimie a depresí utíkala právě k pohybu a tanci.

Láska v rodině

Dianina sestra Sarah zahořela k Charlesovi ryzími city jako první. On ze začátku její náklonnost opětoval, ale srdce prince nakonec dobyla právě Lady Di. Důvod? Vypočítavost Sarah přemohla a svěřila se novinovému plátku, dodala pár pikantností a detailů ohledně jejich vztahu. Takové jednání si nemohl nechat přímý následník trůnu líbit. Nehledal jen lásku, ale i pochopení, rezervovanost a seriózní chování. Kdyby jen věděl, že v dívce s laním pohledem dřímá rebelka, která otřese základy britské královské rodiny!

Manželství s princem Charlesem nebylo idylické. Manželství s princem Charlesem nebylo idylické. Zdroj: Šíp

Šaty jako z pohádky

Zřejmě nic už nepřekoná nádherné šaty princezny Diany, které vynesla ve svatební den. Návrhářské duo David  Elizabeth Emanuel navrhlo nákladnou róbu v barvě slonovinové kosti z drahého hedvábí a osázelo je deseti tisíci perel. Šaty byly šité výhradně ručně, stejně tak sedm metrů dlouhá a vyšívaná vlečka.

Milionová máma

Když si brala prince Charlese, moc dobře věděla, co všechno ze svého života dává všanc, přijde o soukromí a ne každý den ve spárech protokolu bude medový. Její synové ale takovou možnost neměli, a proto se je snažila za každou cenu chránit před pozlátkem a dopřávala jim co možná nejobyčejnější dětství. Vodila je sama do školy, vyráželi na výlety, jezdili taxíkem a autobusem, chodili do fastfoodů.

Pro své syny by položila život! Pro své syny by položila život! Zdroj: Šíp

Občas ale přeci jen využila svého jména a udělala něco, co by si obyčejný smrtelník jen těžko dovolil. Zaregistrovala Williamovo poblouznění modelkami devadesátých let a pozvala Cindy Crawford, Naomi Campbell a Christy Turlington, aby ho s úsměvem přívítaly.

Děkuji!

Princezna Diana byla od přírody vřelý a chápavý člověk. Prokázal-li jí někdo službu nebo třeba jen zlepšil den, mohl očekávat děkovný dopis. Byla jejich psaním doslova posedlá. Na veřejnosti se kvůli protokolu příliš vyjadřovat nemohla. V krátkých vzkazech a zprávičkách tak našla útěchu. Stejné pravidlo vnukla i svým synům a dopis, kdy princ William děkoval za novou bondovku, se dokonce dostal do aukce.

Veřejnosti nepřístupno!


Její hrob je obklopen 36 stromy, každý za jeden rok jejího života. Ostrůvek v rodinném sídle v Althorpu nedaleko anglického města Northamptonu není zpřístupněn veřejnosti, přesto se pár fanouškům místo posledního odpočinku podařilo zachytit. V den jejího úmrtí se každý rok kolem Buckinghamského paláce nashromáždí stovky svíček, vzkazů a květin. 31. srpna 2019 to bude už 22 let, co svět přišel o nejsrdečnější princeznu světa, ale její odkaz žije dál.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky