Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Poslední slova lady Diany před smrtí: Hasič prozradil, jak vypadala, a co řekla

Princezna Diana
Princezna Diana
Zdroj: Profimedia
Princezna Diana

Od smrti princezny Diany zanedlouho uplyne neuvěřitelných čtyřiadvacet let. Když 31. srpna 1997 havarovalo vozidlo, v němž princezna s dalšími lidmi cestovala, svět nemohl zprávě uvěřit. Veřejnost Dianu milovala a její smrt trápí mnohé dodnes. Co řekla krátce předtím, než vydechla naposledy?

Byla krásná, laskavá a mezi lidmi nesmírně oblíbená. Princezna Diana je dodnes považována za jednu z největších ikon moderních dějin a její smrt znamenala pro celý svět obrovskou ztrátu. V letošním roce by oslavila již 60. narozeniny. Právě při této příležitosti má být ve Velké Británii odhalena její nová socha. Kromě toho si ale lidé rovněž připomínají poslední okamžiky jejího života. 

Tragická nehoda

Když 31. srpna 1997 princezna Diana nastupovala se svým partnerem Dodim Al-Fayedem, bodyguardem Trevorem Reesem-Jonesem a řidičem do luxusního mercedesu, neměla sebemenší ponětí o tom, jaká tragédie bude následovat. Vozidlo totiž začali nahánět paparazzi, řidič ztratil kontrolu nad řízením, a auto havarovalo v pařížském tunelu. 

Vůbec prvním člověkem, který se na místě nehody objevil, byl podle webu Page Six lékař Frederic Mailliez. Ten momentálně nebyl ve službě, ale cestou z oslavy projížděl kolem místa tragédie. V první chvíli vůbec nepoznal, že se jedná o princeznu Dianu. Viděl jen dvě osoby, které nejevily známky života, a další dvě, včetně Diany, které byly zraněné, avšak naživu. 

Poslední slova

Lékař v první řadě pomohl Dianě. „Zjistil jsem, že jde o nádhernou ženu, která neměla žádné vážnější poranění v obličeji. Nekrvácela, ale byla téměř v bezvědomí a měla problémy s dýcháním. V první chvíli vypadala, že je v pořádku,“ vzpomínal podle PageSix.com na události onoho večera Frederic Mailliez. 

Když na místo nehody dorazily záchranné složky, Diana se prý stále ještě hýbala a mluvila. „Řekla: ‚Proboha, co se stalo?‘ Snažil jsem se ji uklidnit. Držel jsem ji za ruku,“ řekl po mnoha letech podle stejného zdroje hasič Xavier Gourmelon. 

Podle záchranářů tedy Diana na první pohled nepůsobila nijak zraněně, avšak v nemocnici bylo odhaleno, že utrpěla závažná vnitřní poranění. Jak se uvádí, její srdce bylo údajně přemístěno z levé na pravou stranu hrudníku a měla prořízlou plicní tepnu. Dianina smrt je dodnes předmětem mnoha spekulací a konspiračních teorií. 

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky