Smrt princezny Diany byla obrovskou ránou pro celý svět. Největší dopad ale pochopitelně měla na její syny, prince Williama a prince Harryho. A zatímco Harry se ke ztrátě své matky vyjadřoval mnohokrát, William zůstával v tomto ohledu vždy stranou. O matce mluvil málokdy, nyní se ale podle webu Today svěřil, jak vypadal osudný okamžik, v němž se o tragickém incidentu dozvěděl.

Pomohl mu pobyt ve skotské přírodě

Během nedávného veřejného vystoupení ve Skotsku princ William prozradil, co pro něj tato země znamená. Má s ní spojeno několik vzpomínek, a to jak těch dobrých, tak těch nejhorších. „Skotsko je zdrojem některých mých nejšťastnějších vzpomínek, ale také těch nejsmutnějších. Byl jsem zrovna v Balmoralu, když mi bylo řečeno, že má matka zemřela,“ řekl princ během svého proslovu v Edinburghu.

„Byl jsem v obrovském šoku, azyl jsem ovšem našel během bohoslužby v kostele. A v dalších temných dnech plných bolesti a smutku jsem našel uklidnění a smíření ve skotské přírodě,“ vzpomínal princ William na ztrátu matky.

Skotsko je jeho osudovou zemí

Přestože se princi Williamovi váže ke Skotsku jedna z nejhorších životních vzpomínek, jde o zemi, která mu v mnoha ohledech změnila život. „Společně s touto bolestivou vzpomínkou mám i vzpomínku plnou radosti, protože právě ve Skotsku jsem před dvaceti lety poprvé potkal Catherine,“ řekl William s úsměvem.

William a Kate se potkali v roce 2001, když oba studovali na univerzitě St. Andrews. Studium oba úspěšně ukončili v roce 2005.

„Musím říct, že čas a místo, kde potkáte svou budoucí manželku, má speciální místo ve vašem srdci. George, Charlotte a Louis už vědí, jak speciální pro nás Skotsko je. A už si tady začali vytvářet i své vlastní jedinečné vzpomínky,“ dodal ještě na závěr princ William.