Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Usmíření princů Williama a Harryho. Vztahy jsou na dobré cestě, tvrdí experti

Princ William a princ Harry
Princ William a princ Harry
Zdroj: profimedia.cz

Vztahy mezi bratry princem Williamem a princem Harrym byly dlouhou dobu napjaté. Podle expertky na královskou rodinu Katie Nicholl je však nyní vše na velmi dobré cestě. Expertka ale dodala, že není zcela jasné, zda si ještě někdy budou bratři stejně blízcí, jako byli předtím…

Dlouhé měsíce se mluvilo o tom, že vztahy mezi bratry princem Williamem a princem Harrym jsou silně poškozeny. Když pak ale svět obletěly zprávy o tom, že Harry a Meghan poslali příbuzným do Velké Británie vánoční dárky, bylo jasné, že situace není nadále tak napjatá, jak tomu bylo v minulosti. 

„Několikrát si během vánočních svátků telefonovali, navzájem si také koupili dárky,“ nechala se slyšet expertka na královskou rodinu Katie Nicholl v dlouhém rozhovoru pro ET Online. Stejně tak uvedla, že vztahy mezi bratry jsou mnohem lepší a vřelejší. Podle ní je ale velmi pravděpodobné, že si bratři už nikdy nebudou natolik blízcí, jako byli před začátkem všech neshod. 

Princ Harry a princ William Princ Harry a princ William Zdroj: profimedia.cz

„Mezi Williamem a Harrym je to nyní mnohem lepší. Když se vrátíme o rok zpátky, bratři spolu sotva mluvili. Když se William účastnil Sandringhamského summitu, byl na svého bratra velmi rozzlobený. Dokonce ani nechtěl jít na oběd s královnou. Byl velmi zklamaný tím, co jeho bratr udělal a jak se zachoval,“ prozradila expertka Katie Nicholl, jak se William cítil ve chvíli, kdy princ Harry a Meghan oznámili, že se chtějí vzdát svých královských povinností. 

Zato královna Alžběta II. kontakty se svým vnukem nikdy nepřerušila. „Harry je ve velmi blízkém kontaktu s královnou, určitě spolu komunikují na denní bázi,“ řekla Nicholl a dodala, že je královna vždy nadšená, když má možnost vidět prostřednictvím videohovoru svého pravnuka Archieho. „Královna je v kontaktu jak s Harrym, tak s Meghan. Ví o tom, co se děje v jejich životech, probírají spolu svoje plány do budoucna. Harry vždy vnímal svou babičku jako mentora, a přestože žije v Los Angeles, nezměnilo se to,“ řekla ještě expertka. 

Princ Harry a princ William Princ Harry a princ William Zdroj: profimedia.cz

Velkou otázkou, nad kterou stále spousta lidí přemýšlí, je, proč se vlastně princ Harry a Meghan rozhodli odstěhovat z Velké Británie do Kalifornie. „Myslím, že hlavním důvodem, proč chtěl princ Harry opustit Británii, bylo, že chtěl ochránit syna Archieho. Nechtěl, aby vyrůstal na očích veřejnosti, jako se to dělo jemu samotnému. V Kalifornii mají svobodu, mají prostor. Vím, že chtěli, aby byl Archie obklopen přírodou,“ řekla otevřeně expertka Katie Nicholl.

Vztahy mezi princem Harrym a zbytkem britské královské rodiny tak podle všeho rozhodně nejsou natolik vyhrocené, jako tomu bylo před rokem. Harry a Meghan by dokonce rádi Velkou Británii navštívili, v současné době jim v tom však brání právě probíhající pandemie koronaviru. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky