Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Princ William: Chci se při výchově svých dětí vyvarovat chyb, co dělal můj otec

Zdroj: Profimedia
Prohlédněte si všechny fotografie (4)

Během několika dlouhých let nebyl vztah mezi princem Williamem a jeho otcem princem Charlesem úplně nejlepší. Mohly za to nejrůznější neshody a také jisté výčitky. Nyní je situace mezi otcem a synem o poznání lepší, a to hlavně díky vévodkyni Kate.

Mezilidské vztahy v britské královské rodině jsou různé. Přestože se členové rodiny snaží nedávat na veřejnosti najevo, co si myslí, není žádným tajemstvím, že si bratři Harry a William delší dobu nerozuměli. Stejně tak je známo, že pouto mezi princem Williamem a jeho otcem princem Charlesem nebylo po dlouhá léta příliš pevné. 

Zdá se však, že se v posledních měsících blýská na lepší časy. Otec a syn k sobě totiž dle Marie Claire našli znovu cestu kvůli probíhající epidemii koronaviru, ale také kvůli události, kdy se princ Harry a vévodkyně Meghan rozhodli vzdát svých královských povinností. Důležitou roli ve znovuobnovení vztahů hrála také Kate Middleton.

Kate Middleton a princ William Kate Middleton a princ William Zdroj: profimedia.cz

Princ William a jeho otec Charles několik let nemohli najít společnou řeč. Dnes není jejich vztah ale jen o trochu lepší, podle Marie Claire si dvojice rozumí lépe než kdy dřív. „Charles je k Williamovi mnohem otevřenější. Uvědomuje si, že čas, který on sám stráví na královském trůnu, bude kratší než ten, který tam stráví jeho syn. Takže se snaží Williama do všeho zahrnovat,“ řekl jeden ze zdrojů blízkých britské královské rodině podle Marie Claire s odkazem na Daily Mail.

Jak zároveň uvádí web Daily Mail, k zotavení vztahu mezi Williamem a Charlesem přispěla i vévodkyně Kate. Ta totiž naplánovala a zorganizovala rodinné focení při příležitosti oslavy Charlesových 70. narozenin. Následně také osobně zachytila ikonickou fotografii, na které má Charles položenou hlavu na Williamově rameni. 

Princ William královně vzkázal, že se možnosti nastoupit na trůn vzdává.Svým prohlášením zcela zaskočil celou královskou rodinu, William se nároku na trůn vzdává kvůli své lásce ke Kate Midleton. Princ William královně vzkázal, že se možnosti nastoupit na trůn vzdává. Svým prohlášením zcela zaskočil celou královskou rodinu, William se nároku na trůn vzdává kvůli své lásce ke Kate Middleton. Zdroj: Profimedia.cz

Podle webu Daily Mail se však William a Kate budou snažit vyvarovat chyb, kterých se Charles dopustil při výchově Williama. „Když se podíváte na generaci mých rodičů, byli hodně škrobení. Nechápejte mě špatně, jsou chvíle, kdy je vhodné zachovat kamennou tvář, a pro ty z nás, kteří jsou vystaveni očím veřejnosti, je to občas důležité, rád bych se vyvaroval chyb, co při výchově dělal můj otec,“ nechal se v roce 2017 slyšet princ William.

„Ale za zavřenými dveřmi, v běžném životě, musíme být otevřenější. Dávat své emoce najevo,“ řekl ještě. „Kate a já jsme si vyjasnili, že chceme, aby naše děti vyrostly s pocitem, že se mají na koho obrátit a vždy mohou naplno vyjádřit, co si myslí a co cítí,“ dodal ještě.

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky