Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Princ William a Kate Middleton to dokázali: Prolomili rodinnou kletbu

Stále jsou spolu nesmírně šťastní.
Stále jsou spolu nesmírně šťastní.
Zdroj: Profimedia
Stále jsou spolu nesmírně šťastní.

Mnohá manželství členů britské monarchie doprovázela řada skandálů a některé z nich došly až k nevyhnutelnému rozvodu. To však není případ prince Williama a jeho manželky vévodkyně Kate. Oba k sobě od počátku jejich vztahu hoří velkou láskou a stali se jakýmsi symbolem spokojeného manželského svazku. Podařilo se jim tak to, co mnohým příslušníkům britské monarchie ne. 

Princ William a Kate Middleton na jaře oslavili desetileté výročí svého manželství a vypadají vedle sebe stále tak šťastně, jako tomu bylo na úplném začátku jejich lásky. Ať už pózují fotografům na červeném koberci, nebo se vydávají na procházku přírodou se svými třemi dětmi, vždy reprezentují to, po čem snad každý touží – manžele, kteří se navzájem podporují, a skvělé parťáky v rodičovství. Jak uvedl podle webu People historik Robert Lacey, Williamův stabilní vztah s jeho milovanou Kate vytváří ostrý kontrast s jinými královskými manželstvími, ve kterých si jejich předci byli často velmi odcizení a šťastně se tvářili jen na oko. „Palác má velkou historii manželských neúspěchů, ale Williamovi se podařilo začarovaný kruh prolomit,” nechal se slyšet Lacey.

Mohou za to rodiče?

Rodiče Kate Middleton žijí ve šťastném manželství již více než 41 let a o žádných problémech, které by jejich svazek ohrožovaly, se neví. Naopak u rodičů prince Williama byla situace diametrálně odlišná. Vztah prince Charlese a princezny Diany byl protkaný spíše hádkami než láskou a nakonec skončil ošklivým rozvodem. Podle historika tedy Kate v manželství vychází ze zvyklostí svých rodičů a William se naopak snaží jednat tak, aby jeho rodina neutrpěla obdobnou ránu jako právě v případě prince Charlese a princezny Diany.

Problémová manželství v monarchii

Tím nejproblematičtějším svazkem je s největší pravděpodobností již zmíněné manželství prince Charlese a princezny Diany. Trable se ovšem nevyhnuly ani jiným příslušníkům britské královské rodiny. I taková sestra samotné královny Alžběty II., princezna Margaret, neměla v milostném životě na růžích ustláno. Když se v roce 1960 provdala za Antonyho Armstrong-Jonese, vypadalo to, že konečně padla do náručí milujícího muže. Osmnáct let se manželé tvářili, že je jejich vztah pohádkový, a dokonce společně přivedli na svět dvě děti. Poté byl ale najednou velké lásce konec. Podle magazínu Harper’s Bazaar za rozvodem stála aféra Antonyho, který měl posléze Margaret donutit k rozvodu, neboť jeho milenka otěhotněla. 

A obdobný osud potkal i prince Andrewa a jeho dnes již bývalou manželku Sarah Ferguson. Dvojice se vzala v roce 1986 a vypadalo to na velkou lásku. Jenže Andrew pracoval u britského námořnictva a spoustu času trávil na hladinách moře. Sarah tak bývala častokrát sama a samotu špatně snášela. Podle webu Bustle pak zřejmě hledala útěchu v náručí někoho jiného, neboť se na počátku devadesátých let začaly objevovat zprávy o její nevěře. Jak to celé doopravdy bylo, ví asi jen dvojice sama. V roce 1996 ovšem bylo manželství rozvedeno. 

Princ William a Kate Middleton jsou dost možná nejstabilnějším královským párem:

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky