Není zcela jasné, zda je náhrdelník, který Kate ukázala na nejnovějších fotografiích, darem od manžela k oslavě výročí. Vzhledem k tomu, že na Kate nebyl nikdy dříve spatřen, je však spekulace velmi pravděpodobná. Vévodkyně Kate při příležitosti desátého výročí svatby s princem Williamem sdílela na sociální síti jejich společné snímky. A jak už to bývá, televizní komentátoři se začali zabývat všemi detaily, jež lze z fotografií vyčíst. A do oka jim padl podle webu Express právě zmíněný náhrdelník.

Cenovka šokovala veřejnost

Fanouškům britské královské rodiny zkrátka nic neunikne. I proto se ihned začali zajímat o to, odkud náhrdelník pochází a kolik stojí. „Všimli jste si všichni toho řetízku? Jeho přívěsek je ve tvaru hvězdy a stojí 12 tisíc dolarů,“ řekla jedna z komentátorek. 12 tisíc dolarů přitom odpovídá zhruba 250 tisícům korun. Mnoho obdivovatelů rovněž zmínilo, že by náhrdelník mohl pocházet ze stejné kolekce jako náušnice, které vévodkyně Kate hrdě nosila již vloni.

„Ty náušnice stojí tak 30 tisíc dolarů, což je až neskutečné. Jsem trochu zmatená,“ řekla ještě komentátorka. Při současném kurzu dolaru lze předpokládat, že náušnice vyšly na více než půl milionu korun. Manželé na sobě tedy rozhodně nešetří.

Dárek k výročí?

Fanoušci se stále nemohou shodnout na tom, zda si vévodkyně zakoupila náhrdelník společně s náušnicemi už vloni a čekala jen na vhodnou chvíli, kdy ho ukázat, nebo byl řetízek darem od prince Williama. „Myslím, že William udělal krásné gesto a náhrdelník manželce koupil letos k výročí, aby tak doplnil její kolekci. To by bylo opravdu krásné a milé,“ myslí si další komentátor.

Šperky jsou oblíbeným darem v celé královské rodině. Už jako svatební dar věnoval otec prince Williama, princ Charles, Kate šperky v celkové hodnotě 60 tisíc liber. Blýskavé drahokamy má ráda i královna Alžběta II. Ještě raději je však daruje. Úctyhodnou kolekci diamantů dala v minulosti darem například i princezně Dianě. Šperky zkrátka ženy nikdy neurazí.